Lotus varuje: Nové pneumatiky v Británii nebudou, nesouhlasíme se změnou

Šéf Lotusu Eric Boullier avizoval už před testem nových pneumatik ve volných trénincích, že s jejich závodním nasazením souhlasit nebude.
Lotus varuje: Nové pneumatiky v Británii nebudou, nesouhlasíme se změnou

Pirelli přivezlo do Kanady upravené zadní pneumatiky, v nichž nahradilo kovový pás kevlarem, aby zabránilo oddělování běhounu. Týmy je budou zkoušet v pátečních trénincích a Italové doufají, že získají souhlas k jejich závodnímu nasazení už v Silverstonu.

"Pneumatiky v Británii nebudou," řekl Boullier pro RMC. "Pirelli chce pneumatiky testovat, ale potřebují jednomyslnou shodu týmů, aby změnili pravidla, nebo tedy v každém případě pro nasazení nového typu pneumatik, a dnes nemají vyhráno."

"Pravidla jsou stejné pro všechny. Ty pneumatiky byly testovány loni v Brazílii. Nevidím důvod, proč bychom měli měnit pneumatiky v průběhu sezóny. Letos je to jeden z hlavních elementů sportovních a technických pravidel."

Pirelli opakovaně řeklo, že oddělení běhounu bylo vždy primárně způsobené poškozením pneumatiky úlomky a že se nejedná o bezpečnostní problém. Změnu chce, protože obrázky tako zničených pneumatik poškozují image značky. To ale znamená, že pro to skutečně potřebuje souhlas všech týmů.


Další článek: GP Kanady 2013 - přípravy

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas