Lotus: Válka platů je debilní, nesnesitelná a nebezpečná

Šéf týmu Lotus Eric Boullier dal najevo svoji nespokojenost se skutečností, že mu někdo přeplatil a přetáhl technického ředitele. Ale věří, že tým to nepoloží.
Lotus: Válka platů je debilní, nesnesitelná a nebezpečná

Zpráva přišla náhle ve středu, s okamžitou platností se technickým ředitelem Lotusu stal Nick Chester, protože James Allison odchází, i když se zatím neví kam.

"Ten, kdo preferuje peníze, má právo odejít," komentoval Boullier pro Auto Hebdo. "Stavba se nezhroutí. Tým formule 1 měl před 15 lety 150 lidí. Technický ředitel byl pilířem této skupiny. Dnes má dobrý tým 600 lidí. Takže to nemůže být James Allison, kdo kreslí, navrhuje a přináší nápady, které formuli 1 dělají dobrou, výbornou nebo špatnou."

"Pokud se James rozhodl odejít, my mu v tom bránit nebudeme. Naše organizace je postavená tak, aby se nepočítaly individuality, i když je každý důležitý. Klíčová je skupina, tým. Jeho odchod vyvolá trochu rozruchu, protože ho Lotus postavil do předních řad, lidé ho znají, ale nebude to pád římského impéria!"

"Já hlavně nechci mít stejný model jako Red Bull, který je zcela závislý na Adrianovi Neweym. Nemůžeme sázet život týmu, jeho majitelů nebo akcionářů, ani smlouvy sponzorů a partnerů, na jednu hlavu."

To ovšem neznamená, že by Boullierovi nevadilo, že se Allison nechal zlákat konkurencí.

"Naše politika je ty tři roky stejná. Nechceme tuhle dvoucifernou inflaci, kterou udržují některé týmy. Tato válka platů je debilní, nesnesitelná a nebezpečná! Týmy z toho nevyjdou bez úhony. Naše klíčové posty mají 50% plat vůči Red Bullu. My hrajeme jinou hru. Atmosféra, interní postup, pohodlí při práci, flexibilita."

Další článek: Video: Hamilton vysvětluje funkce svého volantu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.