Lotus: Válka platů je debilní, nesnesitelná a nebezpečná

Šéf týmu Lotus Eric Boullier dal najevo svoji nespokojenost se skutečností, že mu někdo přeplatil a přetáhl technického ředitele. Ale věří, že tým to nepoloží.
Lotus: Válka platů je debilní, nesnesitelná a nebezpečná

Zpráva přišla náhle ve středu, s okamžitou platností se technickým ředitelem Lotusu stal Nick Chester, protože James Allison odchází, i když se zatím neví kam.

"Ten, kdo preferuje peníze, má právo odejít," komentoval Boullier pro Auto Hebdo. "Stavba se nezhroutí. Tým formule 1 měl před 15 lety 150 lidí. Technický ředitel byl pilířem této skupiny. Dnes má dobrý tým 600 lidí. Takže to nemůže být James Allison, kdo kreslí, navrhuje a přináší nápady, které formuli 1 dělají dobrou, výbornou nebo špatnou."

"Pokud se James rozhodl odejít, my mu v tom bránit nebudeme. Naše organizace je postavená tak, aby se nepočítaly individuality, i když je každý důležitý. Klíčová je skupina, tým. Jeho odchod vyvolá trochu rozruchu, protože ho Lotus postavil do předních řad, lidé ho znají, ale nebude to pád římského impéria!"

"Já hlavně nechci mít stejný model jako Red Bull, který je zcela závislý na Adrianovi Neweym. Nemůžeme sázet život týmu, jeho majitelů nebo akcionářů, ani smlouvy sponzorů a partnerů, na jednu hlavu."

To ovšem neznamená, že by Boullierovi nevadilo, že se Allison nechal zlákat konkurencí.

"Naše politika je ty tři roky stejná. Nechceme tuhle dvoucifernou inflaci, kterou udržují některé týmy. Tato válka platů je debilní, nesnesitelná a nebezpečná! Týmy z toho nevyjdou bez úhony. Naše klíčové posty mají 50% plat vůči Red Bullu. My hrajeme jinou hru. Atmosféra, interní postup, pohodlí při práci, flexibilita."

Další článek: Video: Hamilton vysvětluje funkce svého volantu

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?