Lotus v Monaku nenaplnil vysoká očekávání

Před závodem byl pasován na jednoho z favoritů. Nakonec si z Monte Carla odváží pouhé dva body zásluhou Kimiho Räikkönena.
Lotus v Monaku nenaplnil vysoká očekávání

Kimi Räikkönen startoval sedmý, a tak na stupně vítězů příliš nepomýšlel. Nakonec byl rád i za deváté místo. Lotus tak svůj pětistý závod neoslavil tak, jak by si zřejmě zasloužil.

"Na více než devátou pozici jsme neměli. Nestartoval jsem z nějak skvělé pozice a v závodě jsem měl několik potíží. Nebyl to úplně snadný víkend, ale aspoň máme nějaké body. Je to sice lepší než nic, ale není to to, co jsme si představovali. Jeden závod ale nic nemění na faktu, že jsme byli na všech okruzích silní. Bylo tomu tak i tady na začátku víkendu. Tato trať je úplně jiná než všechny ostatní a myslím, že bychom se nepříliš podařeným víkendem neměli rozrušovat. Doufáme, že v Kanadě si dojedeme pro lepší výsledky," nechal se slyšet Iceman.

Závod Romaina Grosjeana měřil pouhých několik desítek metrů. Z kýženého boje o pódium tak nebylo nic.

"Start se nám nevydařil a vypadalo to, že Lewis měl podobné problémy. Fernando se protlačil na jeho bok, a tak jsem byl na vnějšku. Bohužel, ještě více vně byl Michael. Zkrátka už nezbylo místo. Je to frustrující konec víkendu, který ale nesl i několik pozitiv. Takové je ale závodění, teď se těšme na Kanadu, kde budeme mít šanci vyhoupnout se zpět nahoru," řekl francouzský pilot.

Další článek: GP Monaka 2012 - neděle