Lotus v Austrálii odjel víc kol, než čekal

Grosjeana i Maldonada potkala závada na jednotce zajišťující rekuperaci kinetické energie. Přesto odjeli víc kol než v předsezonním programu.
Lotus v Austrálii odjel víc kol, než čekal

Ani jeden z vozů Lotus Velkou cenu Austrálie v Melbourne nedokončil. Pastor Maldonado zastavil po 29 kolech, Romain Grosjean, o patnáct okruhů později. Oba vyřadila technická závada. V týmu odjetá kola považují za cenná.

„Čekal jsem, že v závodě odjedu tak patnáct až dvacet kol, nakonec to po všech problémech, které jsme měli, bylo pětačtyřicet,“ zhodnotil Grosjean. „Dnes jsme se dost naučili. Všechny změny na autě byly pozitivní. Pořád máme před sebou dlouhou cestu, ale minimálně vím více o použití pneumatik.“

Podle Francouze si všichni inženýři uvědomují, v čem je třeba vylepšit šasi. „Hodně jsme se naučili v oblasti aerodynamického vyvážení a spotřeby paliva. Samozřejmě se toho dá hodně udělat se správou energie, s rekuperací a s brzdami. Pořád máme hodně práce, ale určitě jdeme správným směrem,“ věří.

Maldonado závodil s lotusem poprvé. „Pokud se podíváte na pozitiva, odjeli jsme víc kol než před sezonou. Máme nová data, což je důležité pro další postup,“ pochvaloval si. „Měli jsme velmi negativní volný trénink, ale v závodě jsme odjeli mnoho kol, což je pro tým pozitivní. Těším se na další závod, budeme dál tlačit.“

Věděli jste, že...

Ve Velké ceně Austrálie vůbec poprvé v novodobé historii týmu nebyl klasifikován ani jeden vůz Lotus?

Federico Gastaldi pověřený vedením týmu uvedl, že tým odvádí fantastickou práci, i když to výsledky neukazují. „Obě naše auta skončila s problémy s MGU-K (Motor Generator Unit - Kinetic, jednotkou motoru na rekuperaci kinetické energie - pozn. red.). My i Renault Sport F1 víme, na co se musíme soustředit, abychom se před Malajsií zlepšili. Je jasné, že musíme i jinde, ale týmový duch není oslaben. Víme, co musíme udělat, a uděláme to,“ slíbil.

Také ředitel traťových operací Alan Permane ujistil, že tým tvrdě pracuje, aby odstranil nedostatky. „V Malajsii musíme udělat velký krok vpřed. Pracujeme každou hodinu, abychom se ujistili, že postupujeme. Jsem přesvědčen, že za dva týdny uvidíme velké zlepšení,“ věří.

Sezona 2014 zahájena - Velkou cenu Austrálie ovládl Nico Rosberg

Sezona 2014 zahájena - Velkou cenu Austrálie ovládl Nico Rosberg

Další článek: Ricciardo: Nečekal jsem, že vůbec dojedu do cíle

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00