Lotus v Austrálii odjel víc kol, než čekal

Grosjeana i Maldonada potkala závada na jednotce zajišťující rekuperaci kinetické energie. Přesto odjeli víc kol než v předsezonním programu.
Lotus v Austrálii odjel víc kol, než čekal

Ani jeden z vozů Lotus Velkou cenu Austrálie v Melbourne nedokončil. Pastor Maldonado zastavil po 29 kolech, Romain Grosjean, o patnáct okruhů později. Oba vyřadila technická závada. V týmu odjetá kola považují za cenná.

„Čekal jsem, že v závodě odjedu tak patnáct až dvacet kol, nakonec to po všech problémech, které jsme měli, bylo pětačtyřicet,“ zhodnotil Grosjean. „Dnes jsme se dost naučili. Všechny změny na autě byly pozitivní. Pořád máme před sebou dlouhou cestu, ale minimálně vím více o použití pneumatik.“

Podle Francouze si všichni inženýři uvědomují, v čem je třeba vylepšit šasi. „Hodně jsme se naučili v oblasti aerodynamického vyvážení a spotřeby paliva. Samozřejmě se toho dá hodně udělat se správou energie, s rekuperací a s brzdami. Pořád máme hodně práce, ale určitě jdeme správným směrem,“ věří.

Maldonado závodil s lotusem poprvé. „Pokud se podíváte na pozitiva, odjeli jsme víc kol než před sezonou. Máme nová data, což je důležité pro další postup,“ pochvaloval si. „Měli jsme velmi negativní volný trénink, ale v závodě jsme odjeli mnoho kol, což je pro tým pozitivní. Těším se na další závod, budeme dál tlačit.“

Věděli jste, že...

Ve Velké ceně Austrálie vůbec poprvé v novodobé historii týmu nebyl klasifikován ani jeden vůz Lotus?

Federico Gastaldi pověřený vedením týmu uvedl, že tým odvádí fantastickou práci, i když to výsledky neukazují. „Obě naše auta skončila s problémy s MGU-K (Motor Generator Unit - Kinetic, jednotkou motoru na rekuperaci kinetické energie - pozn. red.). My i Renault Sport F1 víme, na co se musíme soustředit, abychom se před Malajsií zlepšili. Je jasné, že musíme i jinde, ale týmový duch není oslaben. Víme, co musíme udělat, a uděláme to,“ slíbil.

Také ředitel traťových operací Alan Permane ujistil, že tým tvrdě pracuje, aby odstranil nedostatky. „V Malajsii musíme udělat velký krok vpřed. Pracujeme každou hodinu, abychom se ujistili, že postupujeme. Jsem přesvědčen, že za dva týdny uvidíme velké zlepšení,“ věří.

Sezona 2014 zahájena - Velkou cenu Austrálie ovládl Nico Rosberg

Sezona 2014 zahájena - Velkou cenu Austrálie ovládl Nico Rosberg

Další článek: Ricciardo: Nečekal jsem, že vůbec dojedu do cíle

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10