Lotus uspěl s upravenými výuky a plánuje jet na jednu zastávku

Kimi Räikkönen odstartuje do Velké ceny USA ze čtvrtého místa, Romain Grosjean po penalizaci za výměnu převodovky z devátého. Oběma před kvalifikací prospěla úprava výfuků a teplejší podmínky.
Lotus uspěl s upravenými výuky a plánuje jet na jednu zastávku

Lotusu nová trať v Austinu sedí. Romain Grosjean zajel v kvalifikaci na Okruhu Amerik čtvrtý nejrychlejší čas, díky výměně převodovky odstartuje do závodu z devátého místa. V kvalifikaci pátý Kimi Räikkönen tak zdědí jeho čtvrtou příčku.

Räikkönen prý očekával těžší kvalifikaci. "Auto bylo nejlepší za celý víkend, takže to bylo docela dobré. Nastavení ještě není, jaké bych chtěl, ale je tomu blízko," pochvaloval si Fin, podle kterého začal vůz fungovat lépe díky oteplení. "Možná není nejlepší startovat ze špinavé stopy. Budeme muset doufat, že v závodě bude o trochu větší přilnavost."

Grosjean bere svou penalizaci sportovně. "Chlapi udělali úžasnou práci, když vyměnili převodovku mezi třetím tréninkem a kvalifikací, což bylo velmi těsné. Pořád jsme v první desítce, takže je to dobrý výsledek," zhodnotil situaci Francouz, který jiné problémy než s převodovkou neměl. "Pochopili jsme tento obtížný a stále se vyvíjející okruh a nalezli dobré nastavení. Jsem rád, že jsem, kde jsem. Na startu budu v čisté stopě."

Vedoucí traťových operací Alan Permane uvedl, že není důvod, aby Lotus nemohl znovu bojovat o pódium. Za zlepšením v kvalifikaci podle něj stojí úprava konfigurace výfuků. "Okruh už je daleko čistší, což autu i pneumatikám umožňuje mnohem přirozenější chování. Vypadá to, že bude relativně lehké absolvovat na obou směsích velmi dlouhé stinty," věří. Proto plánuje strategii jedné zastávky.

Diskuze (21) Další článek: Vettel v Austinu stále neporažen, třetí Webber napomenut