Lotus ukázal první fotografie nového vozu

Lotus dnes uveřejnil první fotografii nového vozu E23 Hybrid. Největší změnou je zatím samozřejmě nový nos v souladu s letošními pravidly a také motor Mercedes pod kapotou.
Lotus ukázal první fotografie nového vozu

„E23 Hybrid představuje novou éru pro tým Lotus F1 a to nejen kvůli přechodu k pohonné jednotce Mercedes Benz, ale také kvůli rušné zimě v zákulisí,“ řekl výkonný ředitel Matthew Carter.

Podle něj se jedná o velký skok vpřed, což potvrzuje také technický ředitel Nick Chester. „Není žádným tajemstvím, že s loňským vozem jsme se trápili, takže jsme cílili na všechny oblasti, které nám způsobovaly problémy. Udělali jsme velký pokrok v aerodynamickém tunelu, stejně jako v oblastech jako je chlazení.“

„Obrovskou změnou je pro nás samozřejmě nový dodavatel pohonné jednotky,“ pokračuje Chester, podle kterého by právě to mělo přinést největší posun vpřed.

Lotus se podle technického šéfa musel také poprat se zákazem FRIC. 

„Nebudeme vědět, jak na tom jsme v relativním srovnání, dokud nepojedeme velkou cenu, ale určitě očekáváme, že budeme mnohem konkurenceschopnější než vloni,“ dodal Chester. 

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek

Foto: Lotus

Další článek: Letošní ferrari dostalo jméno

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.