Lotus ukázal první fotografie nového vozu

Lotus dnes uveřejnil první fotografii nového vozu E23 Hybrid. Největší změnou je zatím samozřejmě nový nos v souladu s letošními pravidly a také motor Mercedes pod kapotou.
Lotus ukázal první fotografie nového vozu

„E23 Hybrid představuje novou éru pro tým Lotus F1 a to nejen kvůli přechodu k pohonné jednotce Mercedes Benz, ale také kvůli rušné zimě v zákulisí,“ řekl výkonný ředitel Matthew Carter.

Podle něj se jedná o velký skok vpřed, což potvrzuje také technický ředitel Nick Chester. „Není žádným tajemstvím, že s loňským vozem jsme se trápili, takže jsme cílili na všechny oblasti, které nám způsobovaly problémy. Udělali jsme velký pokrok v aerodynamickém tunelu, stejně jako v oblastech jako je chlazení.“

„Obrovskou změnou je pro nás samozřejmě nový dodavatel pohonné jednotky,“ pokračuje Chester, podle kterého by právě to mělo přinést největší posun vpřed.

Lotus se podle technického šéfa musel také poprat se zákazem FRIC. 

„Nebudeme vědět, jak na tom jsme v relativním srovnání, dokud nepojedeme velkou cenu, ale určitě očekáváme, že budeme mnohem konkurenceschopnější než vloni,“ dodal Chester. 

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek

Foto: Lotus

Další článek: Letošní ferrari dostalo jméno

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10