Lotus: Týmovou režii jsme neuplatnili, protože byl Vettel nedostižný

Provozní šéf Lotusu Alan Permane vysvětlil, proč se jeho tým rozhodl neoplatit Grosjeanovi pomoc, kterou několikrát poskytl Räikkönenovi.
Lotus: Týmovou režii jsme neuplatnili, protože byl Vettel nedostižný

V korejské Grand Prix slyšel Grosjean ve sluchátkách, že je rychlejší než Räikkönen, ale že pokud chce vpřed, musí si svoji pozici vybojovat. Přitom když v minulosti nastala stejná situace v opačném gardu, Francouz uhýbal.

"Byl naštvaný a oprávněně," řekl Permane o Grosjeanovi pro Autosport. "Kimiho jsme letos nechali párkrát předjet, měli jsme pro to dobré důvody, když existovala šance na postup vpřed."

"Udělali jsme to na Nürburgringu, kde jsme si mysleli, že má Kimi šanci porazit Vettela, a udělali jsme to v Silverstonu, kde byl Kimi uprostřed závodu mnohem rychlejší."

V Koreji byl Grosjean v závěru závodu rychlejší než Räikkönen, podle mínění týmu však ne natolik rychlý, aby mohl jít dál vpřed.

"Dnes tu nebyla reálná šance porazit Vettela, a proto závodili až do konce," potvrdil Permane. "Romain byl asi frustrovaný sám sebou, a proto jsem mu na konci poslal zprávu, abych ho uklidnil."

Permane ujistil, že žádné napětí u Lotusu nevzniklo, Grosjean se s výsledkem rychle smířil. "Nakonec je úplně v pohodě. Mohlo tu dojít k hysterickým reakcím, ale nic takového tu nebylo. On řekl: 'Vím, že jsem udělal chybu, a poučím se z toho.'"

Grosjeana tak nakonec nejvíc mrzelo, že chyboval po vyjetí prvního safety caru, čímž týmovému kolegovi umožnil předjetí.

"Kimi měl štěstí, ale Kimi se staví do pozice, kdy takové štěstí může využít. Tím lépe pro něj. Pro tým to není moc důležité (který z jezdců je druhý a který třetí). Dnes jsme získali hodně bodů na Mercedes a Ferrari, což je skvělé," dodal Permane.

Další článek: Hembery upozornil Alonsa a Webbera, že Pirelli plní požadavky FIA