Lotus testuje v Hockenheimu dvojité DRS

Týmu Lotus využil mezeru v pravidlech a stejně jako Mercedes vybavil své zadní křídlo obdobou F-průduchu, jehož cílem je zvyšovat maximální rychlost na rovinkách.
Lotus testuje v Hockenheimu dvojité DRS

S tak zvaným dvojitým DRS přišel letos Mercedes. Když jeho jezdci aktivují DRS a sklopí horní díl zadního křídla, otevřou se tím díry na vnitřní straně bočnic křídla, které nasávají vzduch a posílají ho do spodní části předního křídla. Tím dochází k ovlivnění toku vzduchu pod vozem takovým způsobem, že se snižuje odpor vzduchu a zvyšuje maximální rychlost vozu.

Kvůli tomu, že pasivně těží z aktivace DRS, je tento systém přínosný především v kvalifikacích. A právě v těch potřebuje zrychlit Lotus. Také proto přišel s vlastní verzí dvojitého DRS a testuje ji v Hockenheimu.

V prvním volném tréninku novinku dostal na vůz jen Kimi Räikkönen a technici týmu před garáží pečlivě brání kamerám v natáčení, aby minimalizovali počet záběrů této novinky. Jak přesně systém Lotusu funguje, není známé, ale má se za to, že trochu jinak než řešení Mercedesu. Vzduch nasátý F-průduchem zřejmě není posílán na přední křídlo, ale je využíván pro snížení odporu zadního křídla. Ale zatím jsou to jen dohady.

Další článek: S Ferrari se snaží jednat desítky jezdců, nevzrušuje mě to, říká Massa

12:52 | Verstappenův bouraný motor nakonec zřejmě není v pořádku. Po sobotě byly odhaleny poškození a Verstappen tak mění motor, turbo, MGU-H, MGU-K a výfuk. Řídicí jednotka a baterie zůstávají.
10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00