Lotus testuje v Hockenheimu dvojité DRS

Týmu Lotus využil mezeru v pravidlech a stejně jako Mercedes vybavil své zadní křídlo obdobou F-průduchu, jehož cílem je zvyšovat maximální rychlost na rovinkách.
Lotus testuje v Hockenheimu dvojité DRS

S tak zvaným dvojitým DRS přišel letos Mercedes. Když jeho jezdci aktivují DRS a sklopí horní díl zadního křídla, otevřou se tím díry na vnitřní straně bočnic křídla, které nasávají vzduch a posílají ho do spodní části předního křídla. Tím dochází k ovlivnění toku vzduchu pod vozem takovým způsobem, že se snižuje odpor vzduchu a zvyšuje maximální rychlost vozu.

Kvůli tomu, že pasivně těží z aktivace DRS, je tento systém přínosný především v kvalifikacích. A právě v těch potřebuje zrychlit Lotus. Také proto přišel s vlastní verzí dvojitého DRS a testuje ji v Hockenheimu.

V prvním volném tréninku novinku dostal na vůz jen Kimi Räikkönen a technici týmu před garáží pečlivě brání kamerám v natáčení, aby minimalizovali počet záběrů této novinky. Jak přesně systém Lotusu funguje, není známé, ale má se za to, že trochu jinak než řešení Mercedesu. Vzduch nasátý F-průduchem zřejmě není posílán na přední křídlo, ale je využíván pro snížení odporu zadního křídla. Ale zatím jsou to jen dohady.

Další článek: S Ferrari se snaží jednat desítky jezdců, nevzrušuje mě to, říká Massa

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen