Lotus spustil program pro mladé jezdce, má jich hned sedm

Po vzoru větších stájí se Lotus odhodlal pomáhat mladým talentům. Program pro jezdce se rozjíždí naplno, na úvod přivítal sedm juniorů.
Lotus spustil program pro mladé jezdce, má jich hned sedm

Lotus F1 junior tým bude pilotům pomáhat ve všech oblastech, od jezdeckých dovedností, přes fyzickou kondici, zdraví, výživu, sociální a mentální rozvoj, až po obchodní stránku závodění.

"Tým Lotus F1 Junior přebírá naši předchozí jezdeckou akademii i-Race Professional a staví na ní, přičemž bude blíže týmu formule 1 a přínosům plynoucím z tohoto spojení," vysvětloval šéf týmu Eric Boullier.

"Oznámili jsme sedm velmi talentovaných jezdců, mnoho z nich bude závodit proti svým kolegům z tohoto programu. Nabízíme rozsáhlý a velmi přínosný tréninkový program, který by měl těmto jezdcům pomoci k rozvoji a nejlepším výkonům. Motorsport může u mladých jezdců vzbuzovat obavy, hlavně veškeré dění mimo okruhy, takže doufáme, že našim mladým jezdcům dáme tu nejlepší možnou přípravu na budoucí kariéru."

Klepněte pro větší obrázekJezdci týmu Lotus F1 Junior byli pro rok 2013 nominováni:
Marco Sörensen, 22 let, Dánsko, formule Renault 3,5
Marlon Stockinger, 21 let, Filipíny, formule Renault 3,5
Alex Fontana, 20 let, Švýcarsko, GP3
Oscar Tunjo, 17 let, Kolumbie, evropská formule Renault 2,0
Esteban Ocon, 16 let, Francie, evropská formule Renault 2,0
Alexander Albon, 16 let, Thajsko, evropská formule Renault 2,0
Dorian Boccolacci, 14 let, Francie, motokáry

Další článek: Mallyovy finanční problémy vliv na Force Indii nemají, opakuje tým

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..