Lotus smlouvu na nové motory zatím nemá, ale chce zůstat u Renaultu

Ačkoliv Lotus musel přenechat roli hlavní stáje Renaultu týmu Red Bull Racing, nehodlá využít přechod na nové motory pro změnu dodavatele.
Lotus smlouvu na nové motory zatím nemá, ale chce zůstat u Renaultu

Lotus je stejně jako většina startovního pole v roli odběratele motorů, který musí na šestiválce pro příští rok teprve uzavřít smlouvu. Ale na rozdíl třeba od Tora Rossa změnu neplánuje.

"Je pravda, že jsme na nový turbo motor zatím s Renaultem nepodepsali," uvedl majitel týmu Gérard Lopez pro F1i. "Ale není tajemstvím, že máme k Renaultu blízko. Podle mého názoru tedy žádné větší překvapení nebude."

Renault v současnosti dodává své motory Red Bullu, Lotusu, Williamsu a Caterhamu. Příští rok by k němu chtělo přestoupit také Toro Rosso.

Další článek: Video: Uvnitř vozu formule 1 - přívod vzduchu k motoru

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?