Lotus smlouvu na nové motory zatím nemá, ale chce zůstat u Renaultu

Ačkoliv Lotus musel přenechat roli hlavní stáje Renaultu týmu Red Bull Racing, nehodlá využít přechod na nové motory pro změnu dodavatele.
Lotus smlouvu na nové motory zatím nemá, ale chce zůstat u Renaultu

Lotus je stejně jako většina startovního pole v roli odběratele motorů, který musí na šestiválce pro příští rok teprve uzavřít smlouvu. Ale na rozdíl třeba od Tora Rossa změnu neplánuje.

"Je pravda, že jsme na nový turbo motor zatím s Renaultem nepodepsali," uvedl majitel týmu Gérard Lopez pro F1i. "Ale není tajemstvím, že máme k Renaultu blízko. Podle mého názoru tedy žádné větší překvapení nebude."

Renault v současnosti dodává své motory Red Bullu, Lotusu, Williamsu a Caterhamu. Příští rok by k němu chtělo přestoupit také Toro Rosso.

Další článek: Video: Uvnitř vozu formule 1 - přívod vzduchu k motoru

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.