Lotus směřuje k sestavě Grosjean - Hülkenberg

Šéf týmu Lotus Eric Boullier přiznal, že si pro případ odchodu Kimiho Räikkönena připravuje náhradní plán, jehož součástí je seznam kandidátů v čele s Nicem Hülkenbergem.
Lotus směřuje k sestavě Grosjean - Hülkenberg

Lotus si bude muset hledat náhradu za Kimiho Räikkönena. Jak už před časem připustil, dlouhodobě sleduje několik jezdců. Patří mezi ně Nico Hülkenberg, který je pro tým preferovanou volbou.

"Měl dobrý víkend (v Monze) a víme, že je Nico dobrý a rychlý jezdec," cituje Boulliera Autosport. "Znám ho dlouho, od doby, kdy byl ve formuli BMW."

Räikkönenův přestup zatím není oficiální, a tak Boullier musel zůstat u hypotéz. "Nico je na seznamu Ferrari, podle toho, co vím. Takže všichni máme plány, pokud padne ten první, tak tu bude plán B."

Francouz ale také připustil, že bude záležet na finanční situaci Lotusu. Výsledky jednání s Infinity Racing a Renaultem můžou ovlivnit přístup k jezdcům.

Na svém místě by ale v každém případě měl zůstat Romain Grosjean. Kvůli velkým změnám pravidel je vhodné, aby byla zachována alespoň částečná kontinuita. "Byla by ideální. Pomohlo by to (Räikkönenův odchod) Romainovi zajistit si u nás sedačku na příští rok. To je logické," dodal Boullier.

Další článek: Alonso jméno nového kolegy komentovat nechce, věří v dobrou spolupráci

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas