Lotus si vyzkouší Raziu a Valsecchiho, McLaren bude jezdit do soboty

V úterý začnou v Barceloně poslední předsezónní testy a svezou se i nezávodní jezdci. McLaren si dá uprostřed týdne přestávku.
Lotus si vyzkouší Raziu a Valsecchiho, McLaren bude jezdit do soboty

Tým Lotus oznámil, že v úterý posadí do svého vozu hned tři piloty. Dopoledne se za volantem vystřídají jezdci GP2 Luiz Razia a Davide Valsecchi. Oba již mají zkušenosti s monoposty F1, Razia loni testoval pro Virgin a Valsecchi usedl po sezóně do vozu Hispanie Racing. Odpoledne od nich převezme auto Jarno Trulli.

Force Indii VJM04 si v úterý poprvé vyzkouší záložní jezdec týmu Nico Hülkenberg, jenž loni závodil pro Williams. Němec poprvé testoval pro stáj Vidžaje Mallyi už v únoru ve Valencii, tehdy ale jezdil ještě s loňským VJM03.

Změnu v programu testů si připravil McLaren. Zatímco některé týmy začnou jezdit v úterý a skončí v pátek a jiné si blok testů o den posunou, Wokingští zvolili třetí variantu. Jenson Button zahájí práci v úterý, Lewis Hamilton bude pokračovat ve středu a pak si tým dá den přestávky. V pátek znovu vyjede Button a v sobotu testy uzavře Hamilton.

Diskuze (26) Další článek: Soud ve sporu Force Indie s Lotusem proběhne až příští rok
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.