Lotus si věří a doufá, že porazí i Red Bull

Technický ředitel týmu Nick Chester odhaduje, že Lotus by mohl být nejrychlejší stájí používající agregáty od Renaultu.
Lotus si věří a doufá, že porazí i Red Bull

Po prvních dvou předsezonních testech se čile spekuluje o tom, jak velké problémy má Renault se svými šestiválcovými turbomotory. Red Bull stále nedokázal vychytat dostatek much na to, aby odjel delší úseky. Problémy mají i jiné týmy, které používají francouzské motory. Nejlépe z nich zatím zřejmě vypadá Lotus. Technický ředitel Nick Chester věří tomu, že by Lotus mohl porážet další týmy Renaultu v čele s Red Bullem, zároveň se ale potřebuje dívat kupředu a snažit se dohnat zbytek konkurence.

"Myslím, že bychom mohli být nejlepším týmem s motory Renault. Tento týden nám to v porovnání s dalšími stájemi se stejnými agregáty rozhodně nejelo špatně. Vím, že mají jisté problémy. V současné době se můžeme soustředit jenom sami na sebe. Pokud jsme opravdu nejlepším týmem Renaultu, stejně musíme dohánět konkurenci, takže musíme myslet jenom na nás samé a posouvat se kupředu.

Dohnat ztrátu do Melbourne nebude snadné, to jistě. Mercedes už má za sebou několik dobrých testů a dosáhl dobré úrovně, zatímco my pořád činíme progres. Neumím si představit, že by Mercedes zvládl do Melbourne ještě výrazněji poodskočit. Máme ale co dotahovat," řekl Chester Autosportu. K problematice kolem Renaultu dodal, že různé problémy, které se tu a tam vyskytnou, nejsou záležitostí konstrukce. Otazníky visí nad softwarovou stránkou. 

Pastor Maldonado, který u Lotusu nahradil Kimiho Räikkönena, je velmi pozitivně naladěn a dokonce věří, že pohonné jednotky Renault mohou v průběhu sezony předčit i Mercedes. Venezuelský bouřlivák nechápe hysterii a obavy kolem nových motorů.

"Lidé se motorů Renaultu bojí. Myslím si ale, že je to skvělá společnost, která v minulosti vyhrávala vše. Nechápu ty obavy. Podle mě se postupně vyrovná Mercedesu, nebude-li ho dokonce porážet. Současná situace mi starosti opravdu nedělá.

S motory nemáme žádné velké potíže. Postupně se učíme jeho mapování a elektronické náležitosti, což je normální. Mercedes sice najel mnohem více kol než Renault, ale my to nemůžeme posuzovat, neboť tohle byly naše první testy a jeli jsme relativně bez problémů. Ano, prvních několik závodů bude hlavně o dojíždění do cíle. Žádný z týmů nevypadá, že má spolehlivost vychytanou na 100%," řekl Maldonado.

Osmadvacetiletý rodák z Maracay si sice není jist, jak velký dopad na Lotus bude mít vynechání testů v Jerezu. Stále ale věří, že je dobře, že opustil tým Williams, přestože ten v testech odjel více než sedmkrát delší vzdálenost:

"Je to asi nejlepší rozhodnutí, jaké jsem kdy udělal! Nemůžu odhadnout, jestli to bude po výsledkové stránce lepší, ale tohle byly naše první testy a sezona je dlouhá. Uvidíme."

Další článek: Hamilton je nadšen, Mercedes předčil očekávání

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10