Lotus si Räikkönena asi nemohl dovolit, naznačil Wolff

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff považuje za nepochopitelné, že Lotus nedokázal Kimimu Räikkönenovi zaplatit ani jedno euro z jeho letošní mzdy.
Lotus si Räikkönena asi nemohl dovolit, naznačil Wolff

"Samozřejmě není dobrým znamením, když jezdci nedostávají plat, nebo když nejsou placeni zaměstnanci nebo dodavatelé," pozastavil se Wolff nad situací u Lotusu. "To vidět nechceme. Je to o tom, jak řídíte svůj byznys, mně se to prostě zdá zvláštní."

"Nikdy v životě jsem v podobné situaci nebyl, nikdy jsem podobnou situaci neviděl a jen se ptám, proč sakra lidé neplatí své zaměstnance? Jestli to je pravda nebo není, nevím, pokud to pravda je, je to pro mě prostě nepochopitelné."

Wolff sice vnímá, že má Lotus problémy naplnit svůj rozpočet, v takovém případě podle něj ale možná neměl angažovat Räikkönena, protože si ho nemohl dovolit.

"Samozřejmě není příjemné slyšet, že přední tým nedokáže platit své účty. Ale pro mě je to otázka toho, jak řídíte svoji společnosti. Aniž bych chtěl být příliš tvrdý, protože nevím, jak je ten tým veden, fungujete v rámci rozpočtu, který máte, takhle fungují všechny normální společnosti."

"Moc mluvit o tom, jestli je formule 1 ve špatném stavu nebo není, ano, celý svět je ve špatné formě, celé prostředí je ve špatném stavu a všichni musíme řešit, jak budeme financovat své činnosti. Platí to i pro nás, nemůžete utrácet víc, než máte. Tyhle historky poškozují formuli 1, a to není dobré."

Další článek: Pirelli: Jestli Ferrari neumí používat pneumatiky, není to naše chyba

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.