Lotus si od barcelonského balíku úprav slibuje sekundové zrychlení

Tým Lotus naplánoval větší úpravy vozu až na první skutečně evropský závod. Jejich potenciál je velký, pokud se potvrdí čísla ze simulací.
Lotus si od barcelonského balíku úprav slibuje sekundové zrychlení

Některé týmy nasadí velká vylepšení už nadcházející víkend v Turecku, Lotus si počká do Španělska. Technický ředitel Mike Gascoyne už dříve řekl, že by jeho tým chtěl díky nim bojovat o první body. "Víme, že papírově je možné získat sekundu na kolo," řekl o balíku úprav Heikki Kovalainen pro Espn. "Jestli to tak bude i ve skutečnosti, je věc jiná. Doposud byla korelace mezi našimi simulacemi a realitou velmi dobrá, takže v tuto chvíli nemám důvod pochybovat."

Podle finského pilota nemá vůz Lotusu žádné závažné nedostatky, jen potřebuje zvyšovat přítlak. Největší vliv na jeho výkonnost má počasí. "Myslím, že fungoval dobře na všech typech okruhů," uvedl. "Nemyslím, že by v nějakých zatáčkách fungoval lépe než v jiných. Hlavním faktorem podle mě byly teploty. V horku nám auto a pneumatiky fungují lépe. Auto je velmi šetrné k pneumatikám, a když už něco, tak doufám v horké počasí. Vedro v sobotu a neděli je pro nás lepší."

Pro Kovalainena je ale nejdůležitější, že se Lotus neustále zlepšuje. V Číně už dokázal porazit dva vozy etablovaných týmů. Pokud to tak půjde dál, patří Finova budoucnost týmu Tonyho Fernandese.

"V tuto chvíli nemám důvod měnit," potvrdil. "Velmi rád pracuji s Tonym, Mikem a všemi ostatními v týmu. Dokud se bude tým zlepšovat, proč bych nezůstával? Abych byl upřímný, tak mám pocit, že tu podávám lepší výkony než kdy jindy ve své kariéře, hlavně letos díky určitým změnám, které jsem provedl ve svém tréninkovém programu a přístupu k závodním víkendům. Myslím, že je to lepší. Takže nemám potřebu měnit."

Další článek: Rozhodnutí o Bahrajnu by mělo padnout tento týden

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton