Lotus si neplní cíl, ale necítí se být pod tlakem

V poháru týmů je Lotus o pozici níž, než chtěl, ale věří, že starosti mají spíš soupeři, tedy týmy Ferrari a Mercedes.
Lotus si neplní cíl, ale necítí se být pod tlakem

Loni skončil Lotus v šampionátu na čtvrté pozici a letos si chtěl alespoň o jednu polepšit, což se mu zatím nedaří. Sice to ještě může dokázat, ovšem před sebou má velmi silné protivníky. Šéf týmu Eric Boullier však zůstává v klidu.

"Myslím, že spíš oni větří nás," řekl Autosportu. "Pod tlakem jsou oni, ne my. Jsme 23 bodů za Mercedesem a 33 bodů za Ferrari. Možná je to trochu ambiciózní, ale pokud budeme takhle pokračovat, tak bychom se mohli dotáhnout na druhé místo, ano."

Enstonskému týmu dodává na optimismu, že v posledních Grand Prix svoji ztrátu zmenšoval.

"Ztráta byla kolem 60 bodů a teď je kolem 30, což je masivní rozdíl za dva závody," konstatoval provozní šéf Alan Permane. "Zbývající okruhy jsou velmi podobné Koreji a Japonsku, podobný přítlak. V příštích pár závodech také budeme mít střední a měkké pneumatiky, které milujeme a které pro nás budou skvělé."

Lotus se také spoléhá na to, že už nikdo nevyvíjí letošní vůz, takže by rozložení sil mělo zůstat víceméně stejné.

"Jsme jasně rychlejší než Ferrari v kvalifikaci a závodě, i když oni mají Fernanda, ten je jejich tajnou zbraní. Ale pokud se bude kvalifikovat osmý, tak dokonce i on se bude na takové pozici trápit," pokračoval Permane.

"Mercedes má podobnou kvalifikační rychlost jako my, možná jsme trošku pomalejší, ale myslím, že dokážeme závodit rychleji než oni. Ještě je před námi dlouhá cesta, ve čtyřech závodech toho musíme hodně udělat, ale uděláme, co budeme moci. Myslím, že můžeme dostat jeden z nich, pokusíme se dostat oba."

Další článek: Montezemolo apeluje na Ferrari: Letošní sezónu nesmíte odepsat

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.