Lotus si nenahradí ani jeden ze ztracených testovacích dnů

Čtyři dny testů, které Lotus ztratil minulý týden kvůli problémům s šasi, jsou nenávratně pryč. Tým nemá možnost si prodloužit současné testy.
Lotus si nenahradí ani jeden ze ztracených testovacích dnů

Po velmi slibném vystoupení v Jerezu se Lotus ocitl v nepříjemné situaci, zbývají mu jen čtyři dny testů, než s novým vozem vyjede v Austrálii.

"Ty čtyři ztracené dny pro nás byly komplikací a ten čas už před začátkem sezóny nedoženeme," potvrdil šéf týmu Eric Boullier. "Když máte celkem jen 12 dnů testů, tak je pro tým klíčové jezdit, ale naše obavy byly dost velké na to, abychom učinili to naše rozhodnutí (nejezdit minulý týden)."

"Podle mě to byla ta nejlepší věc, kterou jsme mohli udělat, přestat jezdit a soustředit se na vyřešení těch problémů. Teď jsme zpět na trati a uděláme vše pro to, abychom šli vpřed."

Lotus si chtěl původně prodloužit poslední testy, aby získal alespoň něco zpět, ale to mu nevyjde, ačkoliv s tím ostatní týmy souhlasily. "Je tu problém s načasováním, mohli jsme jezdit příští týden, ale FIA vysvětlila, že příští týden nesmí nikdo testovat," dodal Boullier.

Pro Lotus je ztráta třetiny předsezónních testů problémem nejen z hlediska vývoje vozu, ale také z pohledu jezdců. Grosjean a Räikkönen se totiž do závodů vracejí po dvouleté absenci a potřebují jezdit co nejvíce.

Další článek: První den posledních testů byl nejrychlejší Grosjean

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10