Lotus si nenahradí ani jeden ze ztracených testovacích dnů

Čtyři dny testů, které Lotus ztratil minulý týden kvůli problémům s šasi, jsou nenávratně pryč. Tým nemá možnost si prodloužit současné testy.
Lotus si nenahradí ani jeden ze ztracených testovacích dnů

Po velmi slibném vystoupení v Jerezu se Lotus ocitl v nepříjemné situaci, zbývají mu jen čtyři dny testů, než s novým vozem vyjede v Austrálii.

"Ty čtyři ztracené dny pro nás byly komplikací a ten čas už před začátkem sezóny nedoženeme," potvrdil šéf týmu Eric Boullier. "Když máte celkem jen 12 dnů testů, tak je pro tým klíčové jezdit, ale naše obavy byly dost velké na to, abychom učinili to naše rozhodnutí (nejezdit minulý týden)."

"Podle mě to byla ta nejlepší věc, kterou jsme mohli udělat, přestat jezdit a soustředit se na vyřešení těch problémů. Teď jsme zpět na trati a uděláme vše pro to, abychom šli vpřed."

Lotus si chtěl původně prodloužit poslední testy, aby získal alespoň něco zpět, ale to mu nevyjde, ačkoliv s tím ostatní týmy souhlasily. "Je tu problém s načasováním, mohli jsme jezdit příští týden, ale FIA vysvětlila, že příští týden nesmí nikdo testovat," dodal Boullier.

Pro Lotus je ztráta třetiny předsezónních testů problémem nejen z hlediska vývoje vozu, ale také z pohledu jezdců. Grosjean a Räikkönen se totiž do závodů vracejí po dvouleté absenci a potřebují jezdit co nejvíce.

Další článek: První den posledních testů byl nejrychlejší Grosjean

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.