Lotus si do Brazílie přiveze nové zadní křídlo

Tým Lotus pokračuje ve vývoji svého letošního monopostu až do úplného konce sezóny, svědčí o tom nové zadní křídlo pro Interlagos. Tak chce postupovat i v příštích letech.
Lotus si do Brazílie přiveze nové zadní křídlo

"Na trati jsme dosáhli jasného pokroku a dalším důkazem našeho letošního kontinuálního vývoje je skutečnost, že do Brazílie přivezeme nové zadní křídlo," řekl technický šéf týmu Mike Gascoyne. "Naše závodní rychlost byla po celou sezónu dobrá, ale kvalifikační ne a úprava zadního křídla nám v tom má pomoci tím, že zlepší efektivitu DRS."

"Jednoduše řečeno, jelikož je možné DRS používat v trénincích a kvalifikaci kdykoliv, naše výkony z první části kvalifikace se nevyrovnaly výkonům v závodech, kde je používání DRS omezeno. Nové křídlo nám dá víc přítlaku, zlepší efektivitu toho systému a mělo by nám umožnit zmenšit kvalifikační ztrátu na vozy před námi ve srovnání s předchozími závody."

DRS budou týmy používat i v příští sezóně, takže nové křídlo není z hlediska vývoje využitelné jen letos. Lotus chce takto ve vývoji postupovat už vždy.

"Loni jsme vývoj T127 zastavili v průběhu sezóny a letos nasazujeme nové díly až do posledního závodu. Tak budeme fungovat příští rok a mnoho dalších sezón," dodal Gascoyne.

Tým Lotus se v polovině prosince přejmenuje na Caterham.

Diskuze (14) Další článek: Petrov se za kritiku týmu Renault omluvil
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00