Lotus si chce nechat Räikkönena i Grosjeana, v hrozbu Ferrari nevěří

Šéf týmu Lotus Eric Boullier je se svými piloty spokojený a v příští sezóně by rád jezdil se stejnou sestavou jako letos.
Lotus si chce nechat Räikkönena i Grosjeana, v hrozbu Ferrari nevěří

V Maďarsku se hodně hovořilo o možnosti, že se příští rok Räikkönen vrátí do Ferrari a nahradí Felipeho Massu. Finský pilot řekl, že v budoucnu se nic vyloučit nedá, ale dodal, že je spokojený tam, kde je, tedy u Lotusu.

Otázkám o budoucnosti svých jezdců proto čelil Eric Boullier. "Určitě," odpověděl na otázku, zda má v úmyslu příští rok pokračovat s Räikkönenem a Grosjeanem.

"Nemyslím si, že by měl Kimi v plánu vrátit se k Ferrari, je to jen spekulace šířená médii."

Když Räikkönen oznámil svůj návrat do formule 1, řekl, že s Lotusem podepsal dvouletou smlouvu. Zřejmě to ale je jen jednoletá smlouva s opcí na sezónu 2013.

Ferrari spekulace odmítlo komentovat, šéf týmu Stefano Domenicali se k Räikkönenovi nechtěl vyjádřit. Ani k Jensonu Buttonovi, který je s Maranellem také spojován.

"Můžu potvrdit, co jsem vám řekl minulý týden. S rozhodnutím nikam nepospícháme a teď vám nemůžu poskytnout žádné informace. Ale myslím, že jezdci, které jste zmínili, mají smlouvy s jinými týmy, a my nepospícháme. Stojíme za Felipem a chceme ho chránit, je to důležité pro tento šampionát. Takže nic nového."

Další článek: Nejrychlejší kolo i zastávku měl v Maďarsku Vettel

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10