Lotus si chce nechat Räikkönena i Grosjeana, v hrozbu Ferrari nevěří

Šéf týmu Lotus Eric Boullier je se svými piloty spokojený a v příští sezóně by rád jezdil se stejnou sestavou jako letos.
Lotus si chce nechat Räikkönena i Grosjeana, v hrozbu Ferrari nevěří

V Maďarsku se hodně hovořilo o možnosti, že se příští rok Räikkönen vrátí do Ferrari a nahradí Felipeho Massu. Finský pilot řekl, že v budoucnu se nic vyloučit nedá, ale dodal, že je spokojený tam, kde je, tedy u Lotusu.

Otázkám o budoucnosti svých jezdců proto čelil Eric Boullier. "Určitě," odpověděl na otázku, zda má v úmyslu příští rok pokračovat s Räikkönenem a Grosjeanem.

"Nemyslím si, že by měl Kimi v plánu vrátit se k Ferrari, je to jen spekulace šířená médii."

Když Räikkönen oznámil svůj návrat do formule 1, řekl, že s Lotusem podepsal dvouletou smlouvu. Zřejmě to ale je jen jednoletá smlouva s opcí na sezónu 2013.

Ferrari spekulace odmítlo komentovat, šéf týmu Stefano Domenicali se k Räikkönenovi nechtěl vyjádřit. Ani k Jensonu Buttonovi, který je s Maranellem také spojován.

"Můžu potvrdit, co jsem vám řekl minulý týden. S rozhodnutím nikam nepospícháme a teď vám nemůžu poskytnout žádné informace. Ale myslím, že jezdci, které jste zmínili, mají smlouvy s jinými týmy, a my nepospícháme. Stojíme za Felipem a chceme ho chránit, je to důležité pro tento šampionát. Takže nic nového."

Další článek: Nejrychlejší kolo i zastávku měl v Maďarsku Vettel

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00