Lotus si byl jistý, že při překroční doporučení Pirelli neriskuje

Podle vedení Lotusu Pirelli stanovilo hranice pro pneumatiky v Indii podle nejhorších týmů a vlastní data potvrzovala, že není z čeho mít obavy.
Lotus si byl jistý, že při překroční doporučení Pirelli neriskuje

Pirelli před závodem stanovilo, kolik kol by týmy měly maximálně absolvovat na jednotlivých směsích, ale několik jezdců tyto hranice překročilo. Sportovní šéf italského výrobce Paul Hembery poté vyjádřil zklamání z přístupu týmů.

Provozní šéf Lotusu Alan Permane si ale ověřil u ředitele závodu Charlieho Whitinga, že může doporučení překročit, a dostal souhlas. "Žádným způsobem to (doporučení Pirelli) nebylo závazné a my jsme si byli velmi jistí. Neměli jsme vůbec žádné obavy o bezpečnost," řekl Autosportu.

"Pirelli nastavilo nejnižší společný jmenovatel, nejtvrdší tým (na pneumatiky) mohl odjet jen 35 kol. My jsme věděli, že velmi pohodlně zvládneme mnohem víc."

Největší vzdálenost, celkem 51 kol, odjel na jedné sadě pneumatik Kimi Räikkönen. Sice ztratil hodně výkonnosti, ale jeho bezpečnost ohrožena nebyla.

"Naše předpovědi byly dobré. Byli jsme rádi, že jsme dokázali, že se Pirelli mýlí," dodal šéf týmu Eric Boullier.

Další článek: Letní změna pneumatik nám pomohla, přiznává Red Bull

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.