Lotus si byl jistý, že při překroční doporučení Pirelli neriskuje

Podle vedení Lotusu Pirelli stanovilo hranice pro pneumatiky v Indii podle nejhorších týmů a vlastní data potvrzovala, že není z čeho mít obavy.
Lotus si byl jistý, že při překroční doporučení Pirelli neriskuje

Pirelli před závodem stanovilo, kolik kol by týmy měly maximálně absolvovat na jednotlivých směsích, ale několik jezdců tyto hranice překročilo. Sportovní šéf italského výrobce Paul Hembery poté vyjádřil zklamání z přístupu týmů.

Provozní šéf Lotusu Alan Permane si ale ověřil u ředitele závodu Charlieho Whitinga, že může doporučení překročit, a dostal souhlas. "Žádným způsobem to (doporučení Pirelli) nebylo závazné a my jsme si byli velmi jistí. Neměli jsme vůbec žádné obavy o bezpečnost," řekl Autosportu.

"Pirelli nastavilo nejnižší společný jmenovatel, nejtvrdší tým (na pneumatiky) mohl odjet jen 35 kol. My jsme věděli, že velmi pohodlně zvládneme mnohem víc."

Největší vzdálenost, celkem 51 kol, odjel na jedné sadě pneumatik Kimi Räikkönen. Sice ztratil hodně výkonnosti, ale jeho bezpečnost ohrožena nebyla.

"Naše předpovědi byly dobré. Byli jsme rádi, že jsme dokázali, že se Pirelli mýlí," dodal šéf týmu Eric Boullier.

Další článek: Letní změna pneumatik nám pomohla, přiznává Red Bull

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10