Lotus si bude v Německu vybírat, které novinky nasadí, všechny to nebudou

Tým Lotus má víc nových dílů, než může tento víkend stihnout otestovat a sladit v jeden komplet. V pátek proto musí proběhnout selekce.
Lotus si bude v Německu vybírat, které novinky nasadí, všechny to nebudou

"Po Silverstonu nebudeme mít žádné větší vylepšení, protože tým jede rovnou do Německa, kde znovu postaví auta, aniž by projel továrnou," vysvětloval provozní šéf týmu Alan Permane.

"Nicméně pořád máme nové křídlo, které jsme ještě nepoužili, a různé variace posledních novinek na odzkoušení. Jestli nám bude přát počasí a vše vyjde podle plánu, mohli bychom být tento víkend o trochu rychlejší."

Lotus má dva různé balíky, které už nasadil v Silverstonu a které by rád zkombinoval do jednoho. To se mu ale na Nürburgringu nepodaří. Jde mimo jiné o DRD.

"V Silverstone jezdil Kimi s ním (DRD) a Romain použil novou vylepšenou karoserii. Zisky byly u obou dvou zhruba stejné. Takže po potvrzení údajů a spojení těchto dvou věcí, které byly vyvíjené odděleně a paralelně, bychom mohli udělat krok vpřed," odhadl Permane.

"Nebude to pro Německo, tam si budeme muset ještě vybrat, který komplet použijeme."

Další článek: Brawn hodlá zůstat u Mercedesu i příští rok

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10