Lotus si bude v Německu vybírat, které novinky nasadí, všechny to nebudou

Tým Lotus má víc nových dílů, než může tento víkend stihnout otestovat a sladit v jeden komplet. V pátek proto musí proběhnout selekce.
Lotus si bude v Německu vybírat, které novinky nasadí, všechny to nebudou

"Po Silverstonu nebudeme mít žádné větší vylepšení, protože tým jede rovnou do Německa, kde znovu postaví auta, aniž by projel továrnou," vysvětloval provozní šéf týmu Alan Permane.

"Nicméně pořád máme nové křídlo, které jsme ještě nepoužili, a různé variace posledních novinek na odzkoušení. Jestli nám bude přát počasí a vše vyjde podle plánu, mohli bychom být tento víkend o trochu rychlejší."

Lotus má dva různé balíky, které už nasadil v Silverstonu a které by rád zkombinoval do jednoho. To se mu ale na Nürburgringu nepodaří. Jde mimo jiné o DRD.

"V Silverstone jezdil Kimi s ním (DRD) a Romain použil novou vylepšenou karoserii. Zisky byly u obou dvou zhruba stejné. Takže po potvrzení údajů a spojení těchto dvou věcí, které byly vyvíjené odděleně a paralelně, bychom mohli udělat krok vpřed," odhadl Permane.

"Nebude to pro Německo, tam si budeme muset ještě vybrat, který komplet použijeme."

Další článek: Brawn hodlá zůstat u Mercedesu i příští rok

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.