Lotus se zapletl do ruské kontroverze v souvislosti s homosexualitou

Komplikace v jednáních o finanční budoucnosti týmu může nyní čekat Lotus po kontroverzně zvoleném přání sportovcům na Olympijských hrách. Jednoznačně totiž podpořil homosexualitu, což je v Rusku protizákonné.
Lotus se zapletl do ruské kontroverze v souvislosti s homosexualitou

"Před začátkem oficiálního zahájení bychom rádi popřáli všem sportovcům úspěch na Olympijských hrách 2014," zněl vzkaz doprovozený fotografií dvou líbajících se mužů.

Lotus se tím pustil na tenký led politické angažovanosti. Nejen že je v Rusku zákonem propagace homosexuality kontroverzně zakázána, také účastníci seriálu formule 1 se musí chovat politicky neutrálně. 

Lotus následně tweet smazal a omluvil se za jeho publikaci s tím, že se tak stalo neautorizovanou cestou. Tím zase ale rozlítil zastánce otevřené propagace sexuálních menšin.

Tým jezdců Romaina Grosjeana a Pastora Maldonada má v Rusku silné obchodní zájmy. Majitel jednoho ze sponzorů Lotusu, mobilního operátora Yotaphone, zvažuje kapitálový vstup.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Caterham: Chceme už konečně bojovat ve středu pole

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.