Lotus se ve zbývajících závodech soustředí na udržení desátého místa

Vítěz souboje nových týmů obsadí v šampionátu desáté místo, jenž je zároveň první, za které je vyplácena odměna. Dobře nakročeno k jeho zisku má Lotus Racing.
Lotus se ve zbývajících závodech soustředí na udržení desátého místa

Nováčci mají k bodům daleko, takže jejich pořadí v tabulce určují lepší umístění v cíli závodů. Lotus byl nejlépe dvanáctý, zatímco HRT a Virgin čtrnácté. Šance na dobrý výsledek se naskytne v případě problémů etablovaných týmů.

"Letos zbývají dva závody a i když to budou dva velmi těžké týdny pro celý tým, je to pro všechny v pitlane stejné," řekl technický ředitel Mike Gascoyne. "Máme zkušenosti a odhodlání na to, abychom využili všechny příležitosti, které se na trati naskytnou. Je uspokojivé, že jsme letos dokázali naplno využít všechny závody, v kterých došlo k velkému počtu nehod, jako byly ty v Koreji a Japonsku."

Náročný závěr sezóny bude především proto, že mezi Grand Prix Brazílie a Abú Zabí je jen jeden týden přestávka, přičemž okruhy jsou od sebe velmi vzdálené. "Na konci sezóny budeme mít volný čas, ale teď musíme zůstat soustředění na zisk desátého místa. O tom budou tyto dva závody," řekl Heikki Kovalainen.

Šéf Lotusu Racing Tony Fernandes nebude osobně sledovat počínání svého týmu v Interlagosu, ale je přesvědčený, že mu desátá pozice v celkové klasifikaci neunikne. "Celý letošní rok jsem pozoroval, jak talentovaný a odhodlaný tým Lotus Racing je," řekl. "Díky tomu věřím, že jsme na dobré cestě za splněním našich letošních cílů. To nám umožní v příštím roce a dalších sezónách další posun nahoru."

Diskuze (4) Další článek: Ecclestone: Nové týmy jsou mrzáci, některých se potřebujeme zbavit
10:45 | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.