Lotus se ve zbývajících závodech soustředí na udržení desátého místa

Vítěz souboje nových týmů obsadí v šampionátu desáté místo, jenž je zároveň první, za které je vyplácena odměna. Dobře nakročeno k jeho zisku má Lotus Racing.
Lotus se ve zbývajících závodech soustředí na udržení desátého místa

Nováčci mají k bodům daleko, takže jejich pořadí v tabulce určují lepší umístění v cíli závodů. Lotus byl nejlépe dvanáctý, zatímco HRT a Virgin čtrnácté. Šance na dobrý výsledek se naskytne v případě problémů etablovaných týmů.

"Letos zbývají dva závody a i když to budou dva velmi těžké týdny pro celý tým, je to pro všechny v pitlane stejné," řekl technický ředitel Mike Gascoyne. "Máme zkušenosti a odhodlání na to, abychom využili všechny příležitosti, které se na trati naskytnou. Je uspokojivé, že jsme letos dokázali naplno využít všechny závody, v kterých došlo k velkému počtu nehod, jako byly ty v Koreji a Japonsku."

Náročný závěr sezóny bude především proto, že mezi Grand Prix Brazílie a Abú Zabí je jen jeden týden přestávka, přičemž okruhy jsou od sebe velmi vzdálené. "Na konci sezóny budeme mít volný čas, ale teď musíme zůstat soustředění na zisk desátého místa. O tom budou tyto dva závody," řekl Heikki Kovalainen.

Šéf Lotusu Racing Tony Fernandes nebude osobně sledovat počínání svého týmu v Interlagosu, ale je přesvědčený, že mu desátá pozice v celkové klasifikaci neunikne. "Celý letošní rok jsem pozoroval, jak talentovaný a odhodlaný tým Lotus Racing je," řekl. "Díky tomu věřím, že jsme na dobré cestě za splněním našich letošních cílů. To nám umožní v příštím roce a dalších sezónách další posun nahoru."

Diskuze (4) Další článek: Ecclestone: Nové týmy jsou mrzáci, některých se potřebujeme zbavit
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10