Lotus se stáhl z testů, tento týden v Barceloně skončil

Problémy Lotusu s šasi jsou větší, než si tým myslel, a tak musel pro tento týden ukončit své působení v testech v Barceloně.
Lotus se stáhl z testů, tento týden v Barceloně skončil

Romain Grosjean odjel první den testů jen sedm kol a poté ho tým už na trať nepustil. Podle vyjádření Lotusu se na novém šasi projevily blíže nespecifikované problémy. Řešit chtěl situaci tak, že si nechá z továrny poslat první šasi, se kterým jezdil v Jerezu.

Po další analýze ale dospěl k závěru, že se jedná o zásadní problém konstrukce šasi. Inženýři v Enstonu provedli simulace, při kterých zjistili, že by v Barceloně mělo problémy i první šasi.

"V důsledku toho jsme identifikovali oblast, která vyžaduje další práci," řekl technický ředitel James Allison. "Bude pro nás lepší, když ty úpravy uděláme na obou šasi v Enstonu, než abychom to první vyslali do testu tento týden. Přijmeme potřebná opatření a problém vyřešíme před testy příští týden."

Lotus tak přijde o třetinu předsezónních testů a na přípravy na trati mu zůstanou jen čtyři dny příští týden.

"Nejezdit tento týden bylo těžké rozhodnutí, ale myslíme si, že je správné," řekl šéf týmu Eric Boullier. "Pozitivní je, že jsme rychle identifikovali ten problém s šasi a naše oddělení designu už má připravené řešení. Bude přítomni v příštím testu v Barceloně."

"Sebedůvěru nám dodává skutečnost, že E20 byla v Jerezu okamžitě rychlá a spolehlivá. Příští týden nás čeká hodně práce, ale všichni v Enstonu jsou na tuto výzvu připraveni."

Další článek: Před lety jsem měl nabídku od Ferrari, tvrdí Trulli

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00