Lotus se rozhodl správně, připouští Valsecchi

Davide Valsecchi již vstřebal rozhodnutí svého týmu angažovat místo něj pro zbylé dva závody letošního ročníku Heikkiho Kovalainena. Nyní přiznává, že Lotus nakonec zvolil správně.
Lotus se rozhodl správně, připouští Valsecchi

Poté, co minulý víkend obletěla svět formule 1 zpráva ohledně Räikkönenova předčasného odstoupení z této sezony, se začalo ihned spekulovat o tom, kdo že to za Fina v USA a v Brazílii zaskočí. Původně se mělo za to, že šanci dostane rezervní pilot Lotusu Davide Valsechci, jak se však později ukázalo, před Italem figurovalo na seznamu případných náhradníků hned několik jmen, včetně Nika Hülkenberga, Heikkiho Kovalainena, či dokonce Michaela Schumachera.

Nakonec si Enstonští plácli s Kovalainenem, což Valsecchi pochopitelně nesl velmi nelibě. Nyní ale bere svá slova zpět a rozhodnutí stáje chválí.   

“Tým si vzal čas na rozmyšlenou a řekl mi, že to nebylo lehké rozhodnutí. Myslím si, že to bylo perfektně načasované; bylo v plánu, že sem pojedu s týmem, takže nebylo potřeba, aby mi to řekli předem nebo cokoliv měnili, to bylo v pohodě,“ cituje Valsecchiho ESPN.

“Tým se rozhodl pro Kovalainena a to se mu také vyplácí, takže si myslím, že rozhodli dobře. Budeme si muset počkat na to, až víkend skončí, ale vzhledem k tomu, jak to dosud jde, si myslím, že to byla dobrá volba.“

O své rychlosti nicméně nepochybuje: “Také si ale nemyslím, že bych byl o moc pozadu. Pokud vezmete v úvahu rozdíl, který je mezi Grosjeanem a Kovalinenem … možná (bych na tom mohl být stejně), ale nemáme pro to důkaz. Co však víme, je, že zatím nám to vychází opravdu dobře, takže v této chvíli to bylo velmi dobré rozhodnutí.

“Doufal jsem, že ji (sedačku) dostanu, ale řekli mi, že postavení je pro ně velmi důležité a že se chtějí utkat s Ferrari v boji o třetí místo v šampionátu. Myslím si, že Kovalainen byl trochu bezpečnějším řešením,“ dodává.    

Další článek: GP USA 2013 - sobota