Lotus se omluvil za komunikaci s Räikkönenem

Šéf Lotusu F1 Eric Boullier prezentoval veřejnou omluvu za to, jak probíhala komunikace mezi vedením stáje a Kimim Räikkönenem během Grand Prix Indie.
Lotus se omluvil za komunikaci s Räikkönenem

Räikkönen se pokoušel zvládnout závod s jedinou zastávkou v boxech, ale ke konci mu rychle odcházely pneumatiky. Když se k němu zezadu přiblížil týmový kolega, tým Fina žádal, aby kolegu pustil, přičemž vše neproběhlo hladce a padla i vulgární slova.

"Romain byl v tu chvíli o dvě sekundy na kolo rychlejší než Kimi, takže nešlo ani o týmový příkaz," vysvětloval Boullier. "Tím, že jsme Kimiho požádali, ať nechá Romaina předjet, jsme jen udělali samozřejmé rozhodnutí, protože nás Massa mohl připravit o pódium."

"S odstupem času můžeme říct, že ta zpráva vysílačkou mohla být podána méně emotivním způsobem. Bylo tam velké napětí, hrozily velké technické problémy a létala tam některá slova, která nebyla vhodná."

"Vím, že pár lidí to překvapilo, a já se za to můžu jen omluvit jménem týmu. Už se to znovu nestane."

Z Indie nakonec Lotus odjel v dobré náladě, vůz měl znovu velmi dobrou výkonnost.

"Získali jsme dobré body, ale nebyl to perfektní výkon, protože jsme zvorali Romainovu kvalifikaci a Kimi měl v závodě problémy s brzdami. To jsou dvě oblasti, kterým se musíme věnovat, ale v den závodu podali všichni brilantní výkon," chválil Boullier.

"Romain jel velmi dobře a podařilo se mu udržet výkonnost pneumatik až do konce. Byl rychlý navzdory tomu, že musel šetřit motor, místo na pódiu bylo dobrou odměnou pro celý tým."

"Samozřejmě bylo zklamáním, že pneumatiky nevydržely dost dlouho Kimimu, protože třetí nebo čtvrté místo by bylo pro tým úžasným výsledkem a velmi užitečné pro šampionát konstruktérů, ale dobře zvládl brzdy a dojel na solidních bodech."

Další článek: Technika Renaultu mohla v Indii vyřadit také Vettela a Grosjeana

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.