Lotus se již finančně vypořádal s Räikkönenem

Na konci roku 2013 bylo oznámení, že se Kimi Räikkönen vrací do Ferrari. O něco později pak Fin vynechal poslední dva závody sezóny. Oficiálně kvůli nutné operaci zad, ale šuškalo se, že Lotus Räikkönenovi dluží peníze.
Lotus se již finančně vypořádal s Räikkönenem

Lotus potvrdil, že Räikkönen byl skutečně jedním z hlavních věřitelů. Dluh už má být splacen. Podle El Mundo Deportivo činil plat Räikkönena v letech 2012 a 2013 okolo 7 milionů dolarů plus bonusy. Dluh mohl kvůli bonusům (a Lotusu se v té době dařilo) činit kolem 35 milionů.

„Situace s věřiteli je mnohem lepší ve srovnání s loňským rokem,“ řekl výkonný ředitel Lotusu Matthew Carter pro nextgen-auto.com. „(Räikkönenův plat) byla velká část našeho dluhu, ale už to bylo v plné výši vyřešeno,“ dodal Carter.

Další článek: Caterham stále věří v záchranu

17:03 | Tento týden nás čeká: ve středu představení nového vozu Ferrari, v pátek pak v 6:30 prezentace vozu Haasu v boxové uličce v Bahrajnu. Od pátku do neděle pak předsezónní testy.
15:59 | F1 TV Pro nabízí aktuálně slevu 25 %.
5. března | Pandemie ovlivňuje WEC. Po odkladu Le Mans na srpen (aby tam mohli fanoušci) se posouvá start sezóny. Začne 1. května ve Spa, 13. června se pak pojede v Algarve.
5. března | V Baku se pojede bez fanoušků