Lotus se diví, že nikdo neokopíroval jeho nos

Technický šéf Lotusu Nick Chester si myslel, že ve startovním poli uvidí víc dvojitých nosů, jako má monopost jeho stáje E22.
Lotus se diví, že nikdo neokopíroval jeho nos

Na letošní vozech se objevilo několik různých řešení nosů, ale žádný se nepodobá tomu, které vymysleli v Enstonu.

"Ano, svým způsobem," odpověděl Chester na otázku, zda ho překvapilo, že nikdo neokopíroval dvojitý nos.

Z Lotusu odešlo loni několik předních technických pracovníků, takže konkurence věděla, jak bude E22 vypadat.

"Vím, že některé týmy měly to štěstí, že o tom věděly celkem brzy, a já jsem si myslel, že by jeden nebo dva týmy možná mohly ten nápad vyzkoušet a vyvíjet ho," přiznal Chester.

"Na tomto nose je těžký strukturální vývoj, aby vydržel nárazový test. Samozřejmě je to jiná struktura než u standardního nosu, spokojení jsme byli a nárazovými testy prošli až po několika verzích."

Výkonnost na trati zatím odpovídá simulacím z továrny, takže Lotus nemá důvod svůj nos měnit. Technický ředitel Ferrari James Allison už před časem prohlásil, že řešení nosu podle něj není z hlediska výkonnosti klíčové, existuje několik efektivních tvarů.

Další článek: Práce s pneumatikami bude ještě důležitější než loni, míní Bottas

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.