Lotus se chystá prodloužit rozvor svého monopostu

Poslední velká úprava, kterou Lotus letos nasadí, bude významná. Šasi s delším rozvorem by si mělo odbýt premiéru v Itálii.
Lotus se chystá prodloužit rozvor svého monopostu

Enstonští chtěli nasadit velký balík úprav už v Belgii, ale nové šasi s o 10 centimetrů delším rozvorem  nakonec odložili na Itálii. Důvodem je, že nemělo zcela uspokojivé výsledky v zátěžových testech životnosti.

Změna rozvoru vyžaduje také absolvování nových nárazových testů, ale ty už má Lotus za sebou. Delší rozvor by mu měl pomoci k lepšímu rozložení hmotnosti a efektivnější práci s aerodynamikou.

Na E21 se ale ve Spa znovu objevilo DRD, které by mohlo na tomto okruhu znamenat zisk 0,3 až 0,5 sekundy na kolo. Tým ho nepoužívá k dosahování vyšší maximální rychlosti než soupeři, ale k rychlejšímu času. To znamená, že nastaví větší přítlak, který mu pomáhá v zatáčkách, a z něho vyplývající ztráty na rovinkách kompenzuje právě pomocí DRD. V prvním belgickém tréninku ho na voze měli oba jezdci.

Další článek: GP Belgie 2013

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.