Lotus se blíží druhé části kvalifikace, HRT se dostal před Virgin

Lotus se blíží druhé části kvalifikace, HRT se dostal před Virgin

Piloti Lotusu se dál tlačí na střed pole. Vitantonio Liuzzi dokázal porazit Tima Glocka a díky penalizaci Jérômeho d’Ambrosia se dostal dokonce na dvacáté místo. Glockův vůz čekají úpravy.

Lotus
Tým Tonyho Fernandese byl opět nejlepším z loňských nováčků. Heikki Kovalainen se v Turecku kvalifikoval jako osmnáctý. "Už nám chybí jen málo, abychom bojovali o postup do druhé části kvalifikace. Měli jsme dobrou strategii a z pneumatik jsme vytěžili maximum," liboval si Fin, který byl spokojen i se svým nejrychlejším kolem. "Těšíme se na úpravy, které přivezeme do Barcelony. Doufám, že se tam zlepšíme víc než soupeři. Musíme pokračovat v naší práci a v závodě zajet další dobrý výsledek." Jarno Trulli, který měl problémy s nastavitelným zadním křídlem (DRS), se umístil hned za svým týmovým kolegou. "Na takovém okruhu vás to stojí hodně času, ale myslím, že jsme ve všech jízdách odvedli dobrou práci. Naše závodní rychlost nám dává šanci bojovat s vozy před námi. Doufám, že se nám podaří vyřešit problémy s DRS a zopakovat, co se nám podařilo v Číně," přeje si.

HRT
Vitantoniovi Liuzzimu se na Istanbul Parku podařilo porazit Tima Glocka z Virginu a díky penalizaci Jérômeho d'Ambrosia se posunul dokonce na dvacáté místo. "Na tento závodní víkend jsme přijeli s vylepšeními a chystáme další. Každý závod a každou hodinu tvrdě pracujeme v továrně. Tento výsledek je pro nás důležitou odměnou. Je to důkaz, že se přibližujeme ostatním. Jsme před Virginem, ale i ten tlačí, takže to nebude lehké," připomněl Ital, který měl problémy s první sadou pneumatik. "Druhá už byla dobrá. Ráno jsme se báli, že nemáme správné vyvážení, ale nakonec to dopadlo dobře. Naším cílem je dojet před oběma virginy." Narajn Kartykejan se díky penalizaci belgického jezdce také o příčku posunul a má startovat z 22. místa. Tomu naopak lépe sedla první sada pneumatik. "Mohl jsem dnes být lepší. S druhou sadou jsem neměl přilnavost. Musíme zjistit, co bylo špatně. Turecko není zrovna lehká trať. Je docela technická a je tu dost hrbolů. Auto se hodně zlepšilo, spolehlivost je dobrá," hodnotil Ind, který chce hlavně dojet závod, aby po svém návratu do F1 nasbíral další cenné kilometry.

Virgin
Jérôme d’Ambrosio se sice kvalifikoval jako dvacátý, ale díky penalizaci za nerespektování žlutých vlajek při druhém pátečním tréninku odstartuje do závodu až z předposledního místa. Za ním bude stát jen Kamuj Kobajaši, který si nepřipsal žádný čas. "Byl to celkem dobrý den. Očekávali jsme trochu lepší výkon, ale vypovídá to o tom, kde momentálně jsme. Musíme dál tvrdě pracovat, zlepšovat se a ladit vše na trati," hodnotí Belgičan, který je rád, že se mu podařilo udržet úroveň ze Šanghaje. "Je to důkaz, že jsem se dost naučil a dokázal to aplikovat, ale je to běh na dlouhou trať." Timo Glock tentokrát zajel až třiadvacátý nejrychlejší čas. Díky d´Ambrosiově penalizaci se posune o místo dopředu. "Mezi zatáčkami dvanáct a čtrnáct jsem měl problémy s motorem. Na to se musíme zaměřit. Z nějakých důvodů jsem dnes z auta nedostal totéž co Jérôme. Je třeba se podívat na data a zjistit, jestli jsme něco udělali špatně, možná mezi třetím tréninkem a kvalifikací," tuší Němec. Šéf týmu John Booth prozradil, že v týmu přes noc chystají úpravy na Glockově voze v oblasti výfuků a podlahy. "Bohužel nemůžeme nové díly testovat předem. Myslím, že hlavní příčinou, proč se Timo trápil, je rozdíl mezi vyvážením vozu se starým nastavením a s novými díly," vysvětloval Booth a dodal, že Němcovo šasi bylo agresivnější vůči pneumatikám než Belgičanovo.

Doporučujeme

Články odjinud