Lotus: Scházeli nám dobří jezdci a dobré auto, teď máme obojí

Před začátkem nové sezóny vládne optimismus také u Lotusu. Navzdory ztracené třetině testů je vedení stáje přesvědčeno, že má vše, co potřebuje na cestě vzhůru.
Lotus: Scházeli nám dobří jezdci a dobré auto, teď máme obojí

"Máme 540 lidí, nový aerodynamický tunel a nový simulátor," připomněl majitel týmu Lotus Gérard Lopez v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport. "Scházely nám jen dvě věci, ale teď je máme: auto konkurenceschopné celou sezónu a jezdci. Räikkönen a Grosjean jsou super silní. Cílem je bojovat o titul do tří let, jdeme do toho."

Lotus hýří optimismem navzdory skutečnosti, že do sezóny vstupuje s jezdci, kteří dva roky ve formuli 1 nezávodili. Pozornost se soustředí především na bývalého mistra světa Kimiho Räikkönena, který poslední dvě sezóny soutěžil v rallye.

Lopez ale jeho angažování za risk nepovažuje. "Vůbec ne. Nelíbí se, mi když to lidé takhle vnímají. Kimi je rychlý jezdec, který do týmu velmi dobře zapadl z osobního hlediska. Řekl mi, že nás považuje za rodinu. Uvidíme, jak mu to půjde v závodech, ale já nemám žádné pochybnosti a ve skutečnosti jsme podepsali na dva roky."

O tom, že Räikkönen má na návrat do formule 1, nepochybuje ani šéf týmu Eric Boullier. "Myslím, že už nám ukázal, co dokáže," řekl o Finovi pro Autosport. "Nikdy nedoženeme ty čtyři ztracené dny (testů) a určitě by nám pomohly. Pro Kimiho i Romaina by byly užitečné, ale je to jak to je. Musíme čelit faktům a já musím říct, že jsme z těch zbývajících čtyř dnů vytěžili maximum."

Oba piloti si nakonec v testech stihli vyzkoušet závodní simulaci, která je důležitá mimo jiné pro práci s pneumatikami. "Kimi je v tomhle dobrý, ale Romainovi pořád trochu schází zkušenosti," přiznal Boullier. "Ale ve zvládání pneumatik vykázal mezi Jerezem a Barcelonou velmi dobrý pokrok, takže věřím, že to zvládne."

Další článek: V testech jsem míval hodně paliva, říká nový rezident Monaka Hamilton

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10