Lotus sázku přijal, Branson nebo Fernandes skončí jako letuška

Šéf týmu Lotus F1 Tony Fernandes přijal sázku svého rivala Richarda Bransona z Virginu. Sezóna 2010 rozhodne o tom, kdo z této dvojice se oblékne jako letuška konkurenční letecké společnosti.

"Sem s tím, čím víc sexy, tím lépe," uvedl Fernandes, jenž vlastní aerolinky Air Asia. 

Když Branson navrhnul tuto sázku, byl si jistý, že Virgin Racing bude v příští sezóně lepší než Lotus. Stejnou sebedůvěrou ovšem oplývá i Fernandes.

"Celkem mu to sedne, že (viz. Branson na obrázku)? Naši cestující budou nadšení, že je obsluhuje rytíř Řádu britského impéria," vtipkoval Fernandes v narážce na Bransonův titul Sir.

"Ale jak znám Richarda, skutečná výzva bude, abychom mu zabránili v ptaní se našich hostů: ´Chcete kafe, čaj nebo mě?´ To by bylo děsivé."

Podobné sázky ve formuli 1 k vidění moc nejsou. Patrně nejznámější zábavná sázka posledních let padla v sezóně 2004. Tehdy novinář britského Expressu Bob McKenzie řekl, že pokud McLaren v témže roce vyhraje závod, nahatý oběhne okruh v Silverstonu.

McLaren začal sezónu 2004 s nespolehlivým a pomalým monopostem MP4-19, ale v průběhu roku postavil značně vylepšenou verzi B, s kterou Kimi Räikkönen vyhrál závod v Belgii. McKenzie svůj slib skutečně dodržel, zakryl si jen ta nejintimnější místa a postavil se na cílovou čáru okruhu v Silverstonu. Startéra mu tehdy dělal přímo Ron Dennis.

A McKenzie bude možná diváky bavit znovu, protože letos údajně řekl, že pokud Jenson Button přestoupí do McLarenu, oběhne nahatý továrnu týmu ve Wokingu...

Další článek: Massa ukončil dvoudenní test v předloňském voze