Lotus Räikkönena do rallye nepustí

Šéf týmu Lotus Eric Boullier velmi rychle zarazil Räikkönenovu touhu zúčastnit se letošní rallye Finska. Nebezpečné činnosti mají jezdci zakázané.
Lotus Räikkönena do rallye nepustí

Räikkönen si rallye oblíbil už před mnoha lety a poslední dvě sezóny dokonce závodil ve světovém šampionátu. Před víkendem v Monaku prozradil, že se chce po formuli 1 do rallye znovu vrátit. Zasoutěžit si mimo okruhy chtěl ale už letos doma ve finské rallye, i když přiznal, že neví, jestli mu to Lotus dovolí.

"Smlouva mu to neumožňuje. Konec příběhu," uvedl Boullier pro Reuters. Lotus je na téma rallye zvlášť citlivý kvůli nehodě Roberta Kubici z loňského roku. Polský jezdec se tak vážně zranil, že je už druhým rokem nedobrovolně mimo formuli 1.

"Samozřejmě tu je to trauma z roku 2011," potvrdil Boullier. "Nemůžeme mít smlouvy s jezdci.... Mají v nich být klauzule, které říkají, že nemůžou podstupovat rizika, protože jsou pro tým velmi cenní. Rallye, lyžování a skákání nejsou povolené."

Navíc Räikkönen Lotus už lehce vystrašil loni, když se po oznámení návratu do formule 1 zranil při závodech sněžných skútrů. Svůj pád sice zpočátku bagatelizoval, ale pak přiznal, že musel podstoupit operaci zápěstí.

Boullier ovšem vysvětlil, že tomu jeho tým zabránit ještě nemohl. "Začal pro nás závodit v roce 2012, ne v roce 2011, takže byl pod smlouvou s jinou značkou."

Räikkönen má rád trochu divočejší styl života, což znovu připomněl v Monaku svoji helmou, která vzpomíná na Jamese Hunta. "Nemám pro to zvláštní důvod, prostě se mi líbí, jak se tehdy závodilo, a ten design je hezký, nic víc v tom není," řekl Fin ke své helmě.

Další článek: GP Monaka 2012 - čtvrtek