Lotus Räikkönena do rallye nepustí

Šéf týmu Lotus Eric Boullier velmi rychle zarazil Räikkönenovu touhu zúčastnit se letošní rallye Finska. Nebezpečné činnosti mají jezdci zakázané.
Lotus Räikkönena do rallye nepustí

Räikkönen si rallye oblíbil už před mnoha lety a poslední dvě sezóny dokonce závodil ve světovém šampionátu. Před víkendem v Monaku prozradil, že se chce po formuli 1 do rallye znovu vrátit. Zasoutěžit si mimo okruhy chtěl ale už letos doma ve finské rallye, i když přiznal, že neví, jestli mu to Lotus dovolí.

"Smlouva mu to neumožňuje. Konec příběhu," uvedl Boullier pro Reuters. Lotus je na téma rallye zvlášť citlivý kvůli nehodě Roberta Kubici z loňského roku. Polský jezdec se tak vážně zranil, že je už druhým rokem nedobrovolně mimo formuli 1.

"Samozřejmě tu je to trauma z roku 2011," potvrdil Boullier. "Nemůžeme mít smlouvy s jezdci.... Mají v nich být klauzule, které říkají, že nemůžou podstupovat rizika, protože jsou pro tým velmi cenní. Rallye, lyžování a skákání nejsou povolené."

Navíc Räikkönen Lotus už lehce vystrašil loni, když se po oznámení návratu do formule 1 zranil při závodech sněžných skútrů. Svůj pád sice zpočátku bagatelizoval, ale pak přiznal, že musel podstoupit operaci zápěstí.

Boullier ovšem vysvětlil, že tomu jeho tým zabránit ještě nemohl. "Začal pro nás závodit v roce 2012, ne v roce 2011, takže byl pod smlouvou s jinou značkou."

Räikkönen má rád trochu divočejší styl života, což znovu připomněl v Monaku svoji helmou, která vzpomíná na Jamese Hunta. "Nemám pro to zvláštní důvod, prostě se mi líbí, jak se tehdy závodilo, a ten design je hezký, nic víc v tom není," řekl Fin ke své helmě.

Další článek: GP Monaka 2012 - čtvrtek

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00