Lotus: Räikkönen se ocitl v koutě a musel zvolit Ferrari

Šéf Lotusu Eric Boullier přiznal, že nedokázal dát Kimimu Räikkönenovi potřebné záruky o roce 2014 včas, čímž mu s odchodem v podstatě nedal na výběr.
Lotus: Räikkönen se ocitl v koutě a musel zvolit Ferrari

Räikkönen se rozhodl přestoupit k Ferrari, ale u Lotusu se mu líbí. "Chtěl tu zůstat a užít si své další dva roky ve formuli 1, ale jeho rozhodnutí zcela chápu," uvedl Boullier pro Autosport. "Nakonec je to Ferrari, ke komu jde."

Francouz má pro Finovo rozhodnutí pochopení proto, že ví, co za ním stálo.

"Samozřejmě jsem zklamaný, že nemůžeme pokračovat tento neuvěřitelný příběh s Kimim a Lotusem v roce 2014 a stavět na minulých dvou letech, ale bohužel to není možné."

"Nedokázali jsme včas dodat to, co od nás očekával technicky a finančně. Kvůli tomu načasování se ocitl v koutě a musel se rozhodnout jít k Ferrari."

Než tým určí Räikkönenova nástupce, chce dořešit svoji finanční situaci. Pak si bude moci naplánovat příštích pět let, a od toho se odvine, jakého jezdce zvolí.

"Moje vize budoucnosti týmu je pozitivní," ujistil Boullier. "Potřebujeme finalizovat finanční dohodu s Infinity Racing a teď už ji máme z 98 procent hotovou."

"Pokud se nám podaří zbývající dvě procenta, bude tento tým nejen finančně zajištěný, ale také o krok nebo dva výš, co se příjmů týče. To otevře dveře tomu, abychom znovu vybudovali sebedůvěru Enstonu, protože jsme v posledních týdnech měli pár potíží."

Kromě financí chce Lotus také navázat užší spolupráci s Renaultem, nechce být už jen řadový zákazník.

"Cíl je jasný. Máme pětiletý plán a na programu je být top týmem. Teď, když se vyřešila situace s Kimim, můžeme pokračovat s tímto plánem," dodal Boullier.

Diskuze (30) Další článek: ERS přinesou 30 km/h a tři sekundy na kolo, poruchy budou velmi drahé
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10