Lotus: Räikkönen se ocitl v koutě a musel zvolit Ferrari

Šéf Lotusu Eric Boullier přiznal, že nedokázal dát Kimimu Räikkönenovi potřebné záruky o roce 2014 včas, čímž mu s odchodem v podstatě nedal na výběr.
Lotus: Räikkönen se ocitl v koutě a musel zvolit Ferrari

Räikkönen se rozhodl přestoupit k Ferrari, ale u Lotusu se mu líbí. "Chtěl tu zůstat a užít si své další dva roky ve formuli 1, ale jeho rozhodnutí zcela chápu," uvedl Boullier pro Autosport. "Nakonec je to Ferrari, ke komu jde."

Francouz má pro Finovo rozhodnutí pochopení proto, že ví, co za ním stálo.

"Samozřejmě jsem zklamaný, že nemůžeme pokračovat tento neuvěřitelný příběh s Kimim a Lotusem v roce 2014 a stavět na minulých dvou letech, ale bohužel to není možné."

"Nedokázali jsme včas dodat to, co od nás očekával technicky a finančně. Kvůli tomu načasování se ocitl v koutě a musel se rozhodnout jít k Ferrari."

Než tým určí Räikkönenova nástupce, chce dořešit svoji finanční situaci. Pak si bude moci naplánovat příštích pět let, a od toho se odvine, jakého jezdce zvolí.

"Moje vize budoucnosti týmu je pozitivní," ujistil Boullier. "Potřebujeme finalizovat finanční dohodu s Infinity Racing a teď už ji máme z 98 procent hotovou."

"Pokud se nám podaří zbývající dvě procenta, bude tento tým nejen finančně zajištěný, ale také o krok nebo dva výš, co se příjmů týče. To otevře dveře tomu, abychom znovu vybudovali sebedůvěru Enstonu, protože jsme v posledních týdnech měli pár potíží."

Kromě financí chce Lotus také navázat užší spolupráci s Renaultem, nechce být už jen řadový zákazník.

"Cíl je jasný. Máme pětiletý plán a na programu je být top týmem. Teď, když se vyřešila situace s Kimim, můžeme pokračovat s tímto plánem," dodal Boullier.

Další článek: ERS přinesou 30 km/h a tři sekundy na kolo, poruchy budou velmi drahé

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.