Lotus: První závody budou nepředvídatelné, Ferrari se vrátí

Vyrovnané výkony jednotlivých vozů a vylepšené pneumatiky Pirelli podle Erica Boulliera zajistí, že se minimálně v úvodu sezóny nebude nikdo nudit.
Lotus: První závody budou nepředvídatelné, Ferrari se vrátí

"Ano, bude to napínavý začátek sezóny," řekl šéf Lotusu pro Autosport. "Kvalifikace v Melbourne a první závody budou nepředvídatelné. Díky pneumatikám to bude velmi zajímavé."

"Pokud to přeženete v kvalifikaci, zkazíte si první část závodu. A pokud zajedete do boxů příliš brzy, tak nakonec možná budete potřebovat o zastávku navíc. Bude to zajímavé, ale nám se ta výzva líbí."

Pirelli letos upravilo pneumatiky tak, aby bylo jejich opotřebení rychlejší a rozdíly mezi jednotlivými směsmi menší. To by mělo znamenat vyšší počet zastávek v boxech než na konci loňského roku a větší variace ve strategiích.

K tomu pořád šéfové týmů opakují, že jsou letošní vozy výkonnostně mimořádně vyrovnané. "Díky kvalitě startovního pole a skutečnosti, že si vozy budou podle všeho blízko, to bude opravdu vzrušující sezóna," předpověděl šéf Mercedesu Ross Brawn. "Mohla by být nejlepší za poslední roky, takže se na tuto náročnou sezónu těším. Očekávám nejvyrovnanější začátek sezóny za poslední roky."

Vyrovnanost vozů a nižší počet předsezónních testovacích dní navíc ztěžují odhady o rozložení sil. "Řekl bych, že se to těžko předpovídá," řekl provozní šéfinženýr Lotusu Alan Permane. "Touhle dobou obvykle míváme představu, ale nemyslím, že bychom věděli, jak na tom jsme."

V odhadech se na prvních místech obvykle pohybují týmy Red Bull Racing a McLaren. Ferrari kvůli svým potížím v testech za favorita považováno není. "Počkal bych si na vývoj jejich vozu," upozornil Boullier. "Když jsme v jedné závodní simulaci byli údajně rychlejší než oni, tak to neznamená, že je letos porazíme. Nepodceňujte schopnosti Ferrari, budou zpět."

Permane názor svého šéfa sdílí. "Nevím, jak na tom bude Ferrari. Rád bych řekl, že budeme před nimi, ale myslím, že to je příliš optimistické, protože pokud mají problémy teď, nebudou se trápit dlouho."

Ferrari z bojů o titul neodepisuje ani Red Bull. "Budou to známé firmy, takže nebude překvapením, když bude McLaren silný," řekl šéf mistrů světa Christian Horner k obsazení předních pozic. "Ferrari je podle mě v lepší formě, než si lidé myslí. Mercedes se podle všeho vůči loňskému roku zlepšil, takže vpředu to budou ty obvyklé týmy."

Další článek: Hlavy u Ferrari zatím padat nebudou. Na to je podle Montezemola příliš brzy

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00