Lotus propustil šéfa marketingu kvůli příspěvku na Twitteru

Twitter je ve formuli 1 velmi populární. Občas ale přinese kontroverzní okamžiky.
Lotus propustil šéfa marketingu kvůli příspěvku na Twitteru

Nikoliv Facebook ale Twitter vládne světu formule 1. Občas se na něm ale objeví věci, které vzbudí velký zájem i mimo mikroblogovací síť. 

Možná si vzpomenete, jak Lewis Hamilton uveřejnil telemetrii z vozu ještě v dobách, kdy působil v McLarenu. V poslední době se pak o zábavu staral zejména Lotus, který dosti netradičně komentoval odchod Kimiho i Erica Boulliera.

Hamilton se na Twitteru pustil do Buttona, pak kritiku mírnil

Hamilton se na Twitteru pustil do Buttona, pak kritiku mírnil

Zatím naposled vzbudil Lotus pozdvižení, když před olympiádou v Soči uveřejnil příspěvek o homosexuálech a porušování jejich práv v Rusku. Později byl tweet stažen a Lotus se omluvil.

Jak se nyní ukázalo, za úletem nebyl žádný aktivní řadový zaměstnanec ale přímo šéf marketingu Stéphane Samson. Ten nyní přišel o místo a již na svém soukromém účtu tvrdí, že to bylo právě kvůli této události.

Rozhořčený Samson jde dokonce ještě dál. Nejen, že si schoval svůj tehdejší tweet, ale upozorňuje komunitu formule 1, že Lotus = Putin.

 

Diskuze (12) Další článek: Montezemolo chce uspořádat velkou schůzku o budoucnosti F1
16:15 | Lewis Hamilton musel korigovat svá slova o Indii... odkaz
15. listopadu | Rob Smedley by se po odchodu z Williamsu mohl vrátit zpět do Ferrari.
14. listopadu | Fernando Alonso bude mít tým v sérii Formula Renault Eurocup
14. listopadu | Bývalý šéf Porsche ve WEC Andreas Seidl by mohl zamířit do F1 do vedení některého z týmů. Není ale jasné, kterého...