Lotus pro nás není nedostižný, říká Alonso

Fernando Alonso je přesvědčený, že Ferrari rychlostně neztrácí na Lotus. V Malajsii by mělo dojít k vyrovnanějšímu souboji.
Lotus pro nás není nedostižný, říká Alonso

Räikkönen vyhrál v Austrálii s 12sekundovým náskokem před Alonsem a dodal, že to bylo snadné vítězství, protože nemusel jet pořád naplno. Alonso ale věří, že se Ferrari dokáže Lotusu vyrovnat.

"Rychlost Lotusu byla velmi dobrá, ale nebylo to nic, co bychom nedokázali," uvedl Španěl, citoval ho Autosport. "Měli velmi čistý závod, bez provozu, a velmi dobrou strategii, ale rychlost nebyla nedostižná. Tady můžeme svést vyrovnanější boj."

Alonso byl tedy s výkonností Ferrari v první Grand Prix spokojený, ale s hodnocením si chce ještě počkat, protože Albert Park není typickou tratí kalendáře.

"Máme víceméně konkurenceschopné auto, v Austrálii nám vše fungovalo dobře. Ale je pravda, že je australský okruh velmi zvláštní a neobvyklý. Sepang pro nás bude trochu jako potvrzení."

"Potřebujeme si potvrdit, že po pozitivních dojmech ze zimy a z Austrálie auto podává dobré výkony. Tohle je pro nás skutečný test a pódium by bylo velmi dobrý cílem."

Další článek: Massa je rekordmanem Ferrari v počtu závodů bez výhry

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.