Lotus překonal ostatní nováčky, dalším cílem jsou etablované stáje

Tým Lotus byl v Bahrajnu jednoznačně nejlepší ze všech nováčků, oba jeho vozy byly klasifikovány. Dalším cílem jsou proto Toro Rosso a Sauber.

"Je to skvělý začátek," řekl technický ředitel Mike Gascoyne pro Reuters. "Udělali jsme tento obrovský krok, teď musíme udělat další. Pro nás to není o nových týmech. Teď se zaměříme na Toro Rosso nebo Sauber. To jsou ti, na které se musíme zaměřit, smazat ztrátu a závodit s nimi."

Hlavním cílem Lotusu pro letošní sezónu je zisk bodů. Proto se musí v závodě probojovat až do první desítky. Pomoci mu v tom mají úpravy vozu, tým už pracuje na odlehčení šasi a velký balík úprav nasadí pro závod ve Španělsku.

"Jdeme vpřed. Museli jsme toho udělat tolik, jenom abychom se sem dostali, vyžádalo si to mnoho kompromisů. Teď je to o budování na základech, které máme, takže budeme bojovat," dodal Gascoyne.

Majitel stáje Tony Fernandes však preferuje konzervativní přístup. "Musíme se držet toho, co jsme řekli," uvedl. "Hlavní je dokončit všechny závody, učit se a vyvíjet. Pokud se dokážeme posunout na roštu vpřed, skvělé, ale pro letošní rok to není cíl."

"Vždy jsem říkal, a pořád to opakuji Mikovi a všem v Lotusu, že klíčové je, abychom se věci nesnažili dělat rychleji, než dokážeme. Musíme vybudovat solidní základy. Budeme tu dlouho, takže nemá smysl postavit chatrný dům, který se za dva roky zbortí."

Další článek: Webbera zaskočilo, jak těžké je letos předjíždění

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen