Lotus představil E21

Lotus jako první ze všech týmů ukázal svůj letošní monopost, se kterým budou závodit Kimi Räikkönen a Romain Grosjean.
Lotus představil E21

E21 je podle očekávání evolucí svého loňského předchůdce. Na první pohled znovu upoutá schod na nose, který mají možnost týmy letos zakrýt zvláštním panelem.

Ovšem technický ředitel Lotusu James Allison vysvětlil, že tento panel by znamenal zvýšení hmotnosti vozu o několik gramů, a protože ve formuli 1 hraje důležitou roli každý gram, tým schod na nose nezakryl.

"Věnovali jsme mu hodně práce a bude to vzrušující auto," řekl. "Pravidla 2013 jsou velmi podobná těm z roku 2012, ale klíčové jsou detaily, ty přidávají hodně výkonnosti."

"Máme hodně nových nápadů, zároveň jsme dál pracovali na konceptech, se kterými se snažíme už roky. Přední a zadní zavěšení jsou významně přepracované, abychom měli lepší příležitosti v aerodynamice. Přední křídlo je pokračováním konceptů, na kterých pracujeme od zveřejnění pravidel 2009."

"Co se týče systému zadního křídla, pokračovali jsme na tom, abychom měli uspokojivou úroveň přítlaku vzadu a zároveň maximalizovali potenciál DRS při jeho zapnutí."

Lotus E21 má samozřejmě Coanda výfuky. Tým také počítá s nasazením DRD (autonomního pasivního DRS), který vyvíjel už v loňské sezóně.

Cíl pro nový vůz je jasný, měl by týmu přivézt alespoň třetí místo v šampionátu konstruktérů. "Náš ambiciózní plán stát se jedním z top týmů formule 1 se realizuje a teď to musíme stvrdit silnými a pravidelnými pódii," dodal šéf týmu Eric Boullier.

Při příležitosti prezentace nového auta byli záložními jezdci týmu nominováni Jérôme d'Ambrosio, Davide Valsecchi a Nicolas Prost.

Fotogalerie (28 obrázků) - Video

Lotus E21

 

 

 

 

 

 

Diskuze (266) Další článek: Do nového williamsu usedne jako první Wolffová