Lotus potvrdil, že Grosjeana v Itálii zastoupí D'Ambrosio

Jérôme d'Ambrosio se letos poprvé zúčastní závodu formule 1, v Monze nahradí potrestaného Romaina Grosjeana. Vynahradí si tak neúčast ve volných trénincích.
Lotus potvrdil, že Grosjeana v Itálii zastoupí D

D'Ambrosio se měl letos coby záložník Lotusu svézt ve volných trénincích, poprvé se tak mělo stát ve Spa. Kvůli ambicím enstonského týmu v šampionátu však došlo ke změně a Belgičan zůstal stát mimo.

Ovšem ne na dlouho. Romain Grosjean nesmí v Itálii závodit v rámci trestu, který mu FIA udělila za způsobení postartovní nehody v Belgii. Podle informací F1sport.cz se vedení Lotusu logicky rozhodlo, že Francouzův vůz dá D'Ambrosiovi, který s E20 už jezdil v Mugellu a pravidelně testuje v simulátoru. Oficiální oznámení by mělo přijít ještě dnes.

Aktualizace
Lotus D'Ambrosia potvrdil v úterý krátce po poledni. "Když jsme s Jérômem podepsali jako s třetím jezdcem, podepsali jsme s velmi motivovaným, čerstvým a talentovaným jezdcem, který odjel celou sezónu 2011," řekl šéf týmu Eric Boullier. "Doufáme, že to přinese své ovoce, až tento víkend usedne do vozu v Monze."

"Víme, že Jérôme dobře zapadl do týmu a že odvedl dobrou práci, když s E20 jel v testu v Mugellu. Teď ho čeká výzva v podobě Grand Prix na náročném okruhu v Monze, a to ve voze, který má na stupně vítězů."

D'Ambrosio svůj zatím jednorázový návrat do Grand Prix pochopitelně uvítal. "Jako třetí jezdec jsem se s týmem účastnil každé Grand Prix, všech brífinků a jednání, která absolvují závodní jezdci, takže jsem v tomto ohledu dobře připravený," ujišťoval.

"Monza je nádherný okruh, ale také dost technický, takže nepodceňuji úkol, který mě čeká. Chci tým odměnit za důvěru, kterou do mě vkládá, ziskem dobrého počtu bodů v závodě."

Další článek: Lotus si titul za cíl nedává, ale věří, že Räikkönen o něj bojovat bude

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10