Lotus potvrdil jednání s Maldonadem, ale preferuje Hülkenberga

Šéf Lotusu F1 Eric Boullier stále čeká, až se týmu podaří uzavřít finance, pak by rád podepsal smlouvu s Nicem Hülkenberg, i když to není jediný kandidát.
Lotus potvrdil jednání s Maldonadem, ale preferuje Hülkenberga

Klíč od dalšího kola přestupů teď drží Hülkenberg, Massa a Maldonado, kteří krouží kolem Lotusu, Williamsu a Force Indie. Kdo se kde usadí, zůstává otázkou, ale Boullier přiznal, že jedná se všemi.

Už dříve zmínil, že diskuze vede s Hülkenbergem a Massou, teď potvrdil i Maldonada. "Jednáme s ním. A ta jednání stále pokračují," řekl.

Ale nejradši by v druhém voze viděl Hülkenberga. "Moc rád. To je doporučení, které jsem dal představenstvu," uvedl pro oficiální stránky soutěže.

V prvním voze má totiž na 99 procent jisté místo Grosjean, čeká se jen na oficiální potvrzení, protože tým je s Francouzovými výkony velmi spokojený.

Jezdecká sestava ale stále visí na uzavření partnerské dohody se společností Quantum Motorsports (dříve Infinity Racing), která má koupit třetinový podíl v týmu a přinést nemalé finance. Už několik měsíců má podle vyjádření Lotusu dojít k podpisu "brzy".

"Řekl bych, že je ta dohoda z 98 procent hotová," vysvětloval Boullier. "Jediný problém, který tu teď je, je nejzazší termín. Už se to táhne mnoho měsíců, ale nemůže se to táhnout věčně. Máme nejzazší termín a já doufám, že ho neprošvihnou."

Na otázku, do kdy by mohlo dojít k uzavření tak, aby byl oznámen druhý jezdec, šéf enstonského týmu odpověděl: "Moc rád bych to udělal do Abú Zabí."

Další článek: GP Indie 2013 - pátek

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10