Lotus potvrdil Grosjeanův odchod. Kým byste ho nahradili?

Lotus potvrdil, že Romain Grosjean na konci sezóny tým opustí. Kdo ho nahradí?
Lotus potvrdil Grosjeanův odchod. Kým byste ho nahradili?

Už je to potvrzené. Romain Grosjean opouští Lotus a v úterý pozdě odpoledne by měl být potvrzen u týmu Haas. Nyní se tak nabízí otázka, kdo ho v Lotusu vedle potvrzeného Pastora Maldonada nahradí.

„Ne, musíme začít hledat,“ odpověděl Federico Gastaldi pro F1i.com na dotaz, zda už proběhla jednání s některými jezdci. „Měli jsme tu Romaina a Pastora. Romain byl s námi v programu Gravity sedm let. Pro mě osobně a jsem si jistý, že pro celý tým, bude smutné ho vidět odcházet, protože byl součástí rodiny.“

Kdo Grosjeana nahradí? Gastaldi připouští, že to může být Jolyon Palmer, který tým dobře zná a letos se zúčastnil už mnoha prvních tréninků a to včetně toho v Japonsku. Renault ale asi bude preferovat někoho s francouzským pasem. Favority tak budou Vergne nebo Esteban Ocon.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Odvedené litry za sekundu aneb páteční mokré tréninky v Japonsku

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00