Lotus potvrdil D’Ambrosia v roli třetího jezdce

Jérôme D’Ambrosio zůstává ve formuli 1, jak jsme již avizovali, stal se záložníkem týmu Lotus. Bude pracovat vedle Kimiho Räikkönena a Romaina Grosjeana.
Lotus potvrdil D’Ambrosia v roli třetího jezdce

"Je to vzrušující krok v mé kariéře," řekl D’Ambrosio. "Absolvoval jsem jednu celou sezónu ve formuli 1 jako závodní jezdec menšího týmu, u kterého jsem se hodně naučil o formuli 1."

"Teď mám příležitost pracovat s jedním z top týmů s velkým potenciálem pro můj budoucí vývoj. Díky mým závodním zkušenostem můžu být cenným přínosem. Samozřejmě bych moc rád závodil, ale u top týmu."

D’Ambrosio před svým závodním debutem u Virginu působil právě u Renaultu, takže se vrací do známého prostředí. "Zapůsobil na nás v roce 2010 jako náš záložní jezdec a na konci toho roku se velmi dobře předvedl v testu mladých jezdců," řekl šéf týmu Eric Boullier.

"Také se velmi dobře předvedl ve své první sezóně jako závodní jezdec formule 1. Těším se, že budu s Jérômem znovu spolupracovat, a myslím si, že je skvělou posilou pro naše jezdecké složení."

Belgický pilot samozřejmě doufá, že se do závodů vrátí v roce 2013.

Další článek: D’Ambrosiovy šance na závodní sedačku se zmenšují, míří do zálohy Lotusu

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen