Lotus poprvé nastartoval nový vůz, na trať vyjede zítra

Malajsijský tým Lotus téměř dokončil svůj monopost pro letošní sezónu a v sobotu v něm poprvé zažehl motor Cosworth CA2010. Zítra ho čeká takzvaný shakedown.

"S vozem poprvé vyjedeme v úterý," potvrdil technický ředitel týmu Mike Gascoyne pro BBC. "Nastartovat je jedna věc, ale ještě na něj musí přijít hodně dílů."

Ačkoliv Lotus patří mezi nováčky letošní sezóny, svým názvem je spojen s historickým týmem. Dědictví Lotusu Malajsijci respektují, ale opakují, že nejsou jeho přímým pokračovatelem.

"Jsou to hezké věci, ale my hledíme do budoucnosti, ne do minulosti," uvedl Gascoyne. "Celé je to o přípravách na první závod, což je Bahrajn. Jsme teď na cílové rovince a tohle je první Lotus Cosworth, který nastartoval po 27 letech, takže to představuje velký milník."

Oficiální prezentace vozu Lotus je naplánována na pátek 12. února.

Další článek: Concordská dohoda umožňuje týmům vynechat tři závody

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.