Lotus popírá, že by jednal s Renaultem o převzetí

Renault zvažuje jak dál. Jednou z možností je koupě vlastního týmu. Jako poslední byl v centru pozornosti podle mediálních spekulací Lotus. Ten to ale popřel.
Lotus popírá, že by jednal s Renaultem o převzetí

Renault už měl kupovat Toro Rosso, Manor i Lotus. Posledně jmenovaný byl v této souvislosti v médiích probírán v nedávné době. Jeho ředitel Matthew Carter ale jednání s Renaultem popírá.

„Jako CEO této společnosti o takové nabídce nic nevím,“ řekl pro Speed Week. „Vím, že se Renault v současnosti dívá na své zapojení v F1. Víme, že když jde o návrat ve formě továrního týmu, tak obvykle bývá seznam kandidátů a my bychom byli nejlepší volbou.“

„Ale není tu žádná nabídka. Akcionáři mi řekli opakovaně, že Lotus není na prodej.“

Lotus přitom není v ideální finanční kondici. Minimálně jeden dodavatel ho dal k soudu. Podle týmu to ale není nic vážného a jedná se o reakci na situaci, kterou navodil bankrot týmů Caterham a Manor.

Foto: Getty Imges / Charles Coates

Další článek: Honda chce od FIA potvrzení, že může nasadit beztrestně nový motor

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.