Lotus podal protest proti zadnímu křídlu Mercedesu

Po dvou závodních víkendech diskuzí se Lotus odhodlal oficiálně protestovat proti F-průduchu, který má na svém zadním křídle Mercedes.
Lotus podal protest proti zadnímu křídlu Mercedesu

Mercedes využívá DRS k ovládání F-průduchu na zadním křídle. Když dojde ke sklopení horního dílu křídla, otevře se tím průduch, který nasává vzduch a vypouští ho ve spodní části předního křídla. Tím navyšuje maximální rychlost vozu.

Lotus se domnívá, že i když je tento systém zcela pasivní, aktivuje ho jezdec, byť nepřímo prostřednictvím DRS. Proto podal v Šanghaji stewardům protest proti Mercedesu a odvolal se při tom na článek 3.15 Technický regulí, který říká, že kromě DRS "jsou všechny systémy vozu, zařízení a procedury, které využívají pohyb jezdce pro změnu aerodynamických vlastností vozu, zakázané."

Teď je na stewardech, aby protest Lotus posoudili. Buď systém Mercedesu označí za legální, nebo se přikloní k názoru Lotusu a donutí německou stáj F-průduch odstranit. Je však pravděpodobné, že se v každém případě jedna či druhá strana proti verdiktu odvolá k Mezinárodnímu odvolacímu soudu FIA.

Podle názoru technického delegáta FIA Charlieho Whitinga je zadní křídlo Mercedesu v pořádku a v tomto duchu lze očekávat i verdikt stewardů.

Další článek: Velké úpravy vozu mají Lotus přiblížit McLarenu

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.