Lotus oficiálně: Jarno Trulli a Heikki Kovalainen

Záložním pilotem je Malajsijský závodník Fairuz Fauzy.

Pro Lotus budou v příští sezoně závodit Ital Jarno Trulli a Fin Heikki Kovalainen. Tým to potvrdil v pondělí ráno.

Záložním pilotem je Malajsijský závodník Fairuz Fauzy.

Lotus je novým týmem ve formuli 1, ačkoli nese jméno jednoho z nejslavnějších uskupení v historii formule 1 v letech 1958 až 1994. Během této doby si značka dojela pro 79 vítězství.

"Netváříme se jako Lotus z minulosti, je nám ale ctí toto jméno vrátit do formule 1 na prahu nové éry," řekl šéf týmu Tony Fernandes.

Malajsijský projekt 1Malaysia je spolu s US F1, Camposem a Virginem jedním z úspěšných uchazečů o volné místo na soupisce formule 1 pro rok 2010. Šéfem týmu je Tony Fernandes, technickým ředitelem Mike Gascoyne.

Za podpory malajsijské vlády se asijská země pokusí o poskytnutí šance mladým pilotům. Třetím pilotem je sedmadvacetiletý rodák z Kuala Lumpuru Fairuz Fauzy, pilot formulí v šampionátech A1GP, GP2 či Světové série Renault.

Jarno Trulli do Lotusu přichází z Toyoty, která formuli 1 opustila na konci letošní sezony.

"Byla to na konci listopadu náročná situace, ale stejně jsem byl přesvědčen, že si místo najdu," prohlásil Trulli, který s Gascoynem pracoval v Jordanu a Toyotě.

Trulliho týmovým kolegou bude Heikki Kovalainen, který musel v McLarenu uvolnit místo pro Jensona Buttona.

"Vždycky chci vyhrávat, ale musíme být realističtí, musíme se soustředit na vývoj týmu a dostat jej do pozice, kdy začně fungovat jako kterýkoli jiný špičkový tým ve formuli 1," řekl Kovalainen.

Další článek: Montezemolo: Všichni si musíme vzít příklad z Felipeho

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.