Lotus: Odváděli jsme lepší práci než Williams a Renault

Technický ředitel Lotusu F1 Mike Gascoyne se domnívá, že si letošní pokrok jeho týmu zaslouží větší uznání než trápení se větších etablovaných stájí s lepšími výsledky.
Lotus: Odváděli jsme lepší práci než Williams a Renault

Malajsijský tým Lotus měl letos za cíl získat první bod, což se mu nepodařilo. Ale obhájil desáté místo v šampionátu, což pro něj znamená odměny ve výši 36 miliónů dolarů a formální stvrzení pozice etablované stáje.

"Od Singapuru jsme vždy poráželi etablovaný tým, Williams, Renault nebo Sauber. Těmto týmům jsme se určitě přiblížili a dokázali jsme je porážet na trati," řekl Gascoyne pro Evening News 24.

"Souhlasím, je zklamáním, že jsme nezískali body, ale kdo by měl být víc zklamaný, my nebo Williams a Renault? Myslím, že práce, kterou jsme odvedli, abychom se dostali tam, kde jsme byli, je mnohem lepší než ta, kterou odvedli oni na svých pozicích."

Podle Gascoyna navíc Lotus letos dál budoval základy pro budoucí úspěchy. Že se bude jeho tým dál zlepšovat, nepochybuje.

"Nejde jen o to, kde jste na trati, jde také o to, jestli správně budujete tým. Připravujete vše na příští rok a ty další? Na trati tyhle věci možná nejsou vidět, ale všechno nám jde velmi dobře," pokračoval.

"Takže v tom jsme svoji práci zvládli. Když říkáte, že jsme chtěli bodovat a nebodovali... To se nepodařilo. Ale i tak jsme se v každém závodě kvalifikovali na 19. a 20. místě. Takže co. Ale z pohledu příští sezóny tu je teď 10 etablovaných stájí a dvě nové. Bývalo to devět a tři."

"Podmínky jsou teď mnohem vyrovnanější. Teď musíme udělat to, co jsme řekli loni, a udělat to správně. To je naše výzva a je velká. Ale není to tak, že bychom se nezměnili, jako Williams a Renault, a že bychom se tedy museli jen víc snažit. Ne, jsou tu fyzické důvody, které tu dřív nebyly a díky kterým na tom budeme lépe. A také se víc snažíme."

Diskuze (7) Další článek: Sauber doplatil na zastavený vývoj difuzoru, hodnotí Kobajaši
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00