Lotus: Odváděli jsme lepší práci než Williams a Renault

Technický ředitel Lotusu F1 Mike Gascoyne se domnívá, že si letošní pokrok jeho týmu zaslouží větší uznání než trápení se větších etablovaných stájí s lepšími výsledky.
Lotus: Odváděli jsme lepší práci než Williams a Renault

Malajsijský tým Lotus měl letos za cíl získat první bod, což se mu nepodařilo. Ale obhájil desáté místo v šampionátu, což pro něj znamená odměny ve výši 36 miliónů dolarů a formální stvrzení pozice etablované stáje.

"Od Singapuru jsme vždy poráželi etablovaný tým, Williams, Renault nebo Sauber. Těmto týmům jsme se určitě přiblížili a dokázali jsme je porážet na trati," řekl Gascoyne pro Evening News 24.

"Souhlasím, je zklamáním, že jsme nezískali body, ale kdo by měl být víc zklamaný, my nebo Williams a Renault? Myslím, že práce, kterou jsme odvedli, abychom se dostali tam, kde jsme byli, je mnohem lepší než ta, kterou odvedli oni na svých pozicích."

Podle Gascoyna navíc Lotus letos dál budoval základy pro budoucí úspěchy. Že se bude jeho tým dál zlepšovat, nepochybuje.

"Nejde jen o to, kde jste na trati, jde také o to, jestli správně budujete tým. Připravujete vše na příští rok a ty další? Na trati tyhle věci možná nejsou vidět, ale všechno nám jde velmi dobře," pokračoval.

"Takže v tom jsme svoji práci zvládli. Když říkáte, že jsme chtěli bodovat a nebodovali... To se nepodařilo. Ale i tak jsme se v každém závodě kvalifikovali na 19. a 20. místě. Takže co. Ale z pohledu příští sezóny tu je teď 10 etablovaných stájí a dvě nové. Bývalo to devět a tři."

"Podmínky jsou teď mnohem vyrovnanější. Teď musíme udělat to, co jsme řekli loni, a udělat to správně. To je naše výzva a je velká. Ale není to tak, že bychom se nezměnili, jako Williams a Renault, a že bychom se tedy museli jen víc snažit. Ne, jsou tu fyzické důvody, které tu dřív nebyly a díky kterým na tom budeme lépe. A také se víc snažíme."

Další článek: Sauber doplatil na zastavený vývoj difuzoru, hodnotí Kobajaši

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10