Lotus očekává v Británii své letošní největší zlepšení

Balík úprav, který Lotus nasadí na E21 v Silverstonu, by měl zajistit významné výkonnostní zlepšení, i když nejdůležitější bude jeho relativní velikost ve srovnání se soupeři.
Lotus očekává v Británii své letošní největší zlepšení

"Máme užší a těsnější karoserii, která by měla být přínosná, hlavně pokud bude v Silverstonu chladno," vysvětloval provozní šéf týmu Alan Permane. "Je tu nové křídlo, profily zavěšení a vylepšení zavěšení, navíc k dalším úpravám aerodynamiky. To všechno dohromady by nám mělo dát letošní největší krok vpřed."

Lotus si nové díly alespoň částečně ověřil v testu aerodynamiky na rovince, který uskutečnil po Grand Prix Kanady. "Ale nasadíme je v kontextu zřejmě také významných vylepšení všech našich soupeřů," připomněl Permane.

Problémy, které měl tým v Montrealu a částečně i v Monaku, by se v každém případě už neměly opakovat, protože se jednalo o specifické tratě.

"Naštěstí v této sezóně už nejsou žádné okruhy s nízkou energií (pro pneumatiky). Ze současných okruhů mají nízkou energii Montreal, Monako a Hockenheim. Dva z nich už letos máme za sebou a ten třetí není v kalendáři 2013. Byl bych překvapený, kdybychom v této sezóně znovu měli problémy jako v Montrealu," dodal Permane.

Šéf týmu Eric Boullier proto věří, že se Lotus udrží v boji o tituly. "Ano a naše úsilí určitě nezastaví dva víkendy špatných výsledků. Pro E21 máme do Silverstonu velmi slušný balík s několika díly, které by nám měly pomoci s výkonností, a také budeme mít později v sezóně mnoho dalších vylepšení."

Další článek: Mercedes trest akceptuje a neodvolá se

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00