Lotus očekává v Británii své letošní největší zlepšení

Balík úprav, který Lotus nasadí na E21 v Silverstonu, by měl zajistit významné výkonnostní zlepšení, i když nejdůležitější bude jeho relativní velikost ve srovnání se soupeři.
Lotus očekává v Británii své letošní největší zlepšení

"Máme užší a těsnější karoserii, která by měla být přínosná, hlavně pokud bude v Silverstonu chladno," vysvětloval provozní šéf týmu Alan Permane. "Je tu nové křídlo, profily zavěšení a vylepšení zavěšení, navíc k dalším úpravám aerodynamiky. To všechno dohromady by nám mělo dát letošní největší krok vpřed."

Lotus si nové díly alespoň částečně ověřil v testu aerodynamiky na rovince, který uskutečnil po Grand Prix Kanady. "Ale nasadíme je v kontextu zřejmě také významných vylepšení všech našich soupeřů," připomněl Permane.

Problémy, které měl tým v Montrealu a částečně i v Monaku, by se v každém případě už neměly opakovat, protože se jednalo o specifické tratě.

"Naštěstí v této sezóně už nejsou žádné okruhy s nízkou energií (pro pneumatiky). Ze současných okruhů mají nízkou energii Montreal, Monako a Hockenheim. Dva z nich už letos máme za sebou a ten třetí není v kalendáři 2013. Byl bych překvapený, kdybychom v této sezóně znovu měli problémy jako v Montrealu," dodal Permane.

Šéf týmu Eric Boullier proto věří, že se Lotus udrží v boji o tituly. "Ano a naše úsilí určitě nezastaví dva víkendy špatných výsledků. Pro E21 máme do Silverstonu velmi slušný balík s několika díly, které by nám měly pomoci s výkonností, a také budeme mít později v sezóně mnoho dalších vylepšení."

Další článek: Mercedes trest akceptuje a neodvolá se

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10