Lotus: Noví lidé nacházejí díry ve starých pravidlech

Technický šéf Lotusu James Allison upozornil, že i když jsou pravidla relativně dlouho stabilní, není nemožné v nich najít prostor pro inovace.
Lotus: Noví lidé nacházejí díry ve starých pravidlech

Před revolucí v pravidlech, která přijde příští rok, je letošní sezóna poslední pro směr, který platil v posledních čtyřech letech.

"Po sérii dramatických změn v pravidlech a jejich interpretaci od roku 2009 se zdá, že sezóna 2013 bude rokem stability regulí," konstatoval Allison. "Je tu jen pár velmi omezených úprav, což je pro celé startovní pole velkou úlevou vzhledem k velikosti změn, které čekají tento sport v roce 2014."

To ale neznamená, že inženýři nemůžou i letos přicházet s novinkami, které překvapí konkurenci.

"Ale nemyslete si, dokonce i beze změn v textu pravidel nikdy nepřestáváme se v pravidlech vrat, abychom našli nové díry. Často se stává, že mladí inženýři čerství z vysoké školy poukáží na nejednoznačnost textu pravidla, které platí už desetiletí, protože se dívají na to, co je napsáno, čerstvýma očima a bez předsudků o tom, co bylo skutečně zamýšleno," dodal Allison.

Chtěl tím Lotus něco naznačit? Určitě to nemohla odhalit prezentace monopostu E21, významné inovace si týmy většinou schovávají do závěrečné fáze testů či dokonce až do závodů.

Lotus v každém případě bude pokračovat ve vývoji DRD, které dokáže zvyšovat maximální rychlost vozu na rovinkách. Otázkou je, zda ho dokáže vyladit do stavu, kdy s ním bude moci závodit. Loni se mu to nepodařilo.

Další článek: Nové ferrari se bude jmenovat F138